Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
  11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66
 • 89 761 58 41
liczba odwiedzin: 287676

Bip

http://spwojciechy.bip.gov.pl/

Policja

http://bartoszyce.kpp.policja.gov.pl/    

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach

Pan Daniel Mierzyński

e-mail: danielmierzynski@bodo24.pl

     

 

Poniedziałek 19.11.2018

Kalendarz

Wiadomości

 • 09.11.2018

  "Strzeżcie ojczyzny jak strzegły jej pokolenia, które przed nami żyły, 
  strzeżcie, gdy ktoś obcy, może jedynie na nowo nas zniewolić. 
  Ta ziemia droga była tym, którzy za nią oddawali swe życie..." 
  Jan Paweł II

  Dla uczczenia 100. lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, od września 2017 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu pt.  ,,Dla Niepodległej”. Głównym celem naszych działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie uczniów dziejami Polski i Polaków oraz promowanie patriotyzmu.  Poprzez uczestnictwo w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, konkursach oraz uroczystościach o charakterze patriotycznym,  nasi uczniowie poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią i tradycja narodową. 
  W dniach od 5 do 9 listopada 2018 r. z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę,   odbywał się w naszej szkole Tydzień Patriotyczny. W tym czasie nasi uczniowie zaangażowali się  w prezentację wielu inicjatyw i działań propagujących patriotyzm.
  W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas V – VIII, czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom patriotyczne wiersze Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej  i Jana Kochanowskiego.
  We wtorek 6 listopada  rodzice i nauczyciele, włączyli się w akcję ,,Czytamy Dla Niepodległej” , czytając uczniom klas starszych fragmenty wybranych utworów K.W. Wójcickiego, H. Sienkiewicza, A. Kamińskiego, St. Żeromskiego i A. Mickiewicza.  Natomiast na zajęciach historii uczniowie klas IV  –

 • 18.10.2018

  „Jak oni ślubują”

  19 października 2018 r. w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera, ponieważ nadszedł długo wyczekiwany dzień ślubowania pierwszoklasistów. Dzieci ubrane na galowo, w kredkowej scenerii sali gimnastycznej, zaprezentowały swoje umiejętności w plebiscycie pt. "Jak oni ślubują?" Pierwszoklasiści musieli wykazać się doskonałą znajomością  zasad zachowania, zdrowego odżywiania i własnego kraju. Zarówno jurorzy jak i wszyscy obecni na uroczystości nagrodzili ich umiejętności gromkimi brawami. Burzą oklasków nagrodzono również uczniów przebranych za kucharzy, którzy stworzyli „orkiestrę” grającą na  łyżkach, pokrywkach i innych przedmiotach kuchennych i pięknie zaśpiewali piosenki. Jednak najwięcej emocji wzbudził „Taniec flag” w wykonaniu dziewczynek.  A  znamienita komisja, w skład której wchodziły  takie sławy jak: Dorota Zawadzka – super niania, Magda Gessler – mistrzyni kuchni i specjalistka od zdrowego odżywiania, Komendant Główny Policji, oraz przedstawiciel pana prezydenta - Generał Wojska Polskiego – jednogłośnie orzekła, że dzieci są  gotowe, aby przyjąć je w poczet uczniów szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Krzysztof Osowski dokonał symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzec

 • 18.10.2018

  Moduł Teresa Bryła został zmodyfikowany

 • 18.10.2018

                         BohaterON w naszej szkole - Obrazek 1

  www.bohateronwtwojejszkole.pl 

   https://web.facebook.com/BohaterON/ 

  Za Waszą młodość i marzenia

  Za odwagę i wiarę

  Za poświęcenie

  Za determinację w walce

  Za krew, cierpienie  i łzy

  Za miłość do Ojczyzny

  Za Wasze piękne życie

  Dziękujemy! 

                                                

                          BohaterON w naszej szkole - Obrazek 2

  Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich!

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym BohaterON – włącz historię.  W ramach realizacji projektu, nauczycielka historii przeprowadziła   zajęcia  tematyczne dotyczące Powstania Warszawskiego, jednej z największych akcji zbrojnych zorganizowanych przez państwo podziemne w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni Powstanie trwało od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku. Były to dni  pełne wielkich  ofiar, ale i  wielkiej chwały oraz wiary w wolność Ojczyzny.  W czasie zajęć uczniowie przygotowali kartki z życzeniami, które wysłaliśmy do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie Ojczyzny.

 • 18.10.2018

  Spotkanie uczniów z policjantem
  16 października naszą szkołę odwiedzili policjanci: mł. asp. Anna Wojciechowska i dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Leśniewski. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanek z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem. Policjanci przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z zachowaniami agresywnymi oraz bezpieczeństwem w domu i w szkole. Tematem pogadanki były także obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zasady zachowania się, panujące w szkole i poza nią. Funkcjonariusze policji uwrażliwił uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne, będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych oraz stosowania przemocy fizycznej i psychicznej. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez policjantów, podawały przykłady niewłaściwego zachowania się. Podczas spotkania dzieci otrzymały cenne wskazówki, jak postępować, by żyć lepiej i bezpieczniej, do kogo zwrócić się i gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia. 
  Uczniowie  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
  11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66
 • 89 761 58 41

Galeria zdjęć