Nawigacja

Nawigacja

 • Rok 2018

  01.01.2018

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c/uploads/news/rok2018view.jpg

  Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. 

  Rok 2018 będzie również Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

   W uchwale Sejm podkreślił, że zwycięska walka w latach 1918-1919 stało się wielkim triumfem Polaków, dążących do wyzwolenia się z pruskiej niewoli. Posłowie zauważyli, że dzięki bohaterskiemu zrywowi Wielkopolan, ich determinacji oraz hojnej daninie krwi, prawie cała zachodnia część tradycyjnie polskich ziem została włączona z powrotem do odradzającej się Rzeczypospolitej.

  Sejm ustanowił także rok 2018 – Rokiem Jubileuszu Konfederacji Barskiej.

  W 2018 r. przypada 250. rocznica zawiązania Konfederacji – zbrojnego związku szlachty polskiej, utworzonego w Barze na Podolu 29 lutego 1768 r. w obronie wiary katolickiej i niepodległości. Posłowie przypomnieli, że celem Konfederacji było zniesienie narzuconego przez Rosję traktatu, mocą którego Rzeczpospolita stawała się protektoratem rosyjskim oraz uchwalonych – przez sterroryzowany przez rosyjskie wojska Sejm – ustaw, które dawały równouprawnienie innowiercom.

  Ustanowienie 2018 Rokiem Praw Kobiet ma związek z 100. rocznicą przyznania Polkom praw wyborczych. 

  28 listopada 1918 r. Józef Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego, określający, że wyborcą jest każdy obywatel państwa, bez względu na płeć. Ponadto do Sejmu mogli być wybierani wszyscy obywatele i obywatelki państwa posiadający czynne prawo wyborcze. 

  Patronką przyszłego roku będzie również Irena Sendlerowa. 

  12 maja 2018 r. minie 10. rocznica śmierci tej wybitnej polskiej działaczki społecznej, która w czasie II wojny światowej jako kierowniczka referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom „Żegota” przyczyniła się do ocalenia z Holokaustu około 2 500 żydowskich dzieci. 

  W 2018 r. przypada także 100. rocznica urodzin metropolity przemyskiego arcybiskupa Ignacego Tokarczuka – nieustępliwego obrońcy praw wiernych Kościoła i jednego z duchowych przywódców pokojowych zmagań narodu polskiego o niepodległość Ojczyzny. 

  Patronem 2018 r. Sejm ustanowił również Zbigniewa Herberta.  

  28 lipca 2018 r. minie 20 lat od śmierci jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w uznaniu ogromnych zasług artysty postanawia oddać mu hołd. 

  TB

 • Bezpieczne Ferie 2018

  18.01.2018

  bezpieczne_ferie.pdf

   

 • Jasełka 2017 - Mały pastuszek i wielki rozbójnik

  22.12.2017

  Jasełka 2017 – „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”

  Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie z tej okazji przedstawienia związanego z narodzeniem Jezusa - Jasełek, które od lat wystawiają uczniowie  klasy III. Nie inaczej było w tym roku, 22 grudnia 2017.r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt na rozpoczęcie przedstawienia, rodzice uczniów klasy III  swoim wystąpieniem wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój.

  Tegoroczne Jasełka nosiły tytuł „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”, uczniowie klasy III przybliżyli to, co przeżywała Maryja wraz z Józefem w czasie narodzin Bożego Syna. Szopka, żłóbek, aniołki, pastuszkowie, królowie, przepiękne kostiumy, to wszystko dodało uroku i nastroju świątecznego. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi pastorałkami i kolędami, co wprawiło wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój bożonarodzeniowy. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością.

  Na zakończenie Jasełek wszyscy wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez pana dyrektora Krzysztofa Osowskiego do których dołączyli się zaproszeni goście. Z opłatkiem w ręku i w świątecznym nastroju uczniowie rozeszli się do swoich sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

  Jasełka w dniu 7 stycznia o godz. 12.00 zostaną wystawione w Domu Kultury w Wojciechach.

   

  Urszula Rynkiewicz

 • 19.12.2017

  Moduł Dokumenty szkoły został zmodyfikowany

 • 36.rocznica wprowadzenia stanu wojennego - lekcja historii

  13.12.2017

   

  13 grudnia, to szczególna data w najnowszej historii naszego kraju. W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. władze PRL wprowadziły stan wojenny, który trwał do lipca 1983 r.  i był największą operacją wojskowo-policyjną w powojennej Polsce. Do walki z "Solidarnością", zagrażającą  rządom partii komunistycznej, jej ówczesny przywódca gen. Wojciech Jaruzelski rzucił 30 tys. milicjantów i 70 tys. żołnierzy, wyposażonych w kilka tysięcy czołgów, transporterów opancerzonych i wozów bojowych. Najtragiczniejsze wydarzenia rozegrały się 16 grudnia , kiedy to po raz pierwszy władza komunistyczna zdecydowała się strzelać do robotników na terenie zakładu pracy. Podczas pacyfikacji kopalni ,,Wujek” zginęło 9 górników, a 21 zostało rannych. Według sejmowej komisji nadzwyczajnej z lat 1989-1991, w czasie trwania stanu wojennego zginęło prawie dziewięćdziesiąt osób.

  Historycy często mówią: kto nie zna swojej przeszłości, ten nie jest godny przyszłości. 13 grudnia jest datą, która tragicznie zapisała się w naszej historii, ale musimy ją zapamiętać i przekazywać z pokolenia na pokolenie po to, aby potomni wyciągali wnioski, że sytuacje  bardzo  trudne należy rozwiązywać za pomocą negocjacji, a nie brutalnej siły. 

  13 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyła się lekcja otwarta historii poświęcona 36. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: rodzice, pan dyrektor i nauczyciele.

  W trakcie zajęć uczniowie klasy VI zaprezentowali wyniki swojej pracy badawczej na temat przyczyn, okoliczności wprowadzenia i  przebiegu  stanu wojennego oraz  relacje osób pamiętających tamte trudne czasy.  Niewątpliwą atrakcją zajęć były rekonstrukcje historyczne: działań Milicji Obywatelskiej i ZOMO w wykonaniu uczniów klasy VII  oraz oporu wobec komunistycznej władzy w wykonaniu nauczyciela i uczniow klasy VI. Wszyscy mogli zapoznać się z wystawą prezentująca przedmioty z czasów PRL-u w klasie oraz  wystawą na korytarzu szkolnym ,,Tak było – stan wojenny na archiwalnych zdjęciach”.

  Teresa Bryła

   

 • Pasowanie na czytelnika

  12.12.2017

  Dnia 12 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej  uczniów  klasy I.

  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz  rozwijania umiejętności czytania.

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IV.  Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

  Zapoznali się też z regulaminem biblioteki i prośbami książki. Musieli również prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan dyrektor Krzysztof Osowski dokonał pasowania każdego z uczniów. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   

   

  Teresa Bryła

   

 • Mikołajkowe spotkanie w kl.I

  11.12.2017

  Ubieramy choinkę wspólnie z rodzicami

  We wtorek 5 grudnia w klasie pierwszej odbyło się spotkanie świąteczne,  na które zostali zaproszeni rodzice, pan Dyrektor Krzysztof Osowski i pani Urszula Rynkiewicz.  W pięknej bożonarodzeniowej scenerii, dzieci wraz ze swoimi starszymi koleżankami z klasy IV zaprezentowały przedstawienie o Zimie, które wprowadziło wszystkich w magiczną atmosferę. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom wcześniej przygotowane własnoręcznie papierowe, pięknie ozdobione choinki. Po występie przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstały radosne aniołki, kolorowe choinki, bałwanki, kolorowe łańcuchy, świąteczne pierniczki, które zostały zawieszone przez dzieci i rodziców na choince w klasie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w spotkaniu,  jak również w zaangażowanie przy ubieraniu naszej choinki.

  Sylwia Kozera

   

 • Światowy Dzień Wolontariatu

  W dniu 5 grudnia  obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji szkolne Koło Wolonatariatu przygotowało przedstawienie " Winnetou - czerwonoskóry gentelman". Przedstawienie miało na celu propagowanie idei wolontariatu bezinteresowne pomaganie innym. Na koniec czała szkoła zatańczyła specjalny taniec do piosenki " O dobrym Mikołaju".

   

 • Andrzejki 0A

  06.11.2017

  Andrzejki w 0a

  Andrzeju, Andrzeju daj nam znać,

  Co się będzie z nami dziać!

  Od najdawniejszych czasów ludzie starali się przepowiadać swoją przyszłość, ponieważ byli ciekawi, co ich w życiu czeka. Do wróżb wykorzystywano różne przedmioty. Najlepszym czasem na wróżenie była późna jesień, kiedy dni stawały się coraz krótsze, a wieczory dłuższe. Ta ludowa tradycja andrzejkowego wieczoru wróżb, przekazywana z pokolenia na pokolenie, przetrwała do dziś. Nie dajemy już wiary wróżbom, ale pozostał zwyczaj spotkań i wspólnych zabaw. Przedszkolaki z grupy 0a miały okazję do poznawania zwyczajów i obrzędów ludowych oraz pomysłów związanych z Andrzejkami. 30 listopada bawiły się świetnie, uczestnicząc w zabawach przy muzyce i wróżbach.

  Hanna Kuźmicz

 • Przedszkolaki przygotowują śniadanie

  06.12.2017

  Przedszkolaki przygotowują śniadanie. 

  Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.  Dzieci potrzebują  składników odżywczych niezbędnych do wzrostu kości i prawidłowego rozwoju mózgu. Śniadanie powinno być posiłkiem pełnowartościowym i bogatym w energię – musi dać dziecku siłę na rozpoczęcie nowego dnia. Przyda się również wyobraźnia aby wielu „niejadków” zachęcić do jedzenia.  Zajęcia zorganizowane dnia 23.11. 2017r. w grupie 0a wskazywały dzieciom możliwości różnorodnych kompozycji kanapkowych oraz urozmaicenia tego pierwszego posiłku dnia. Z wielu składników spożywczych przedszkolaki samodzielnie komponowały swoje kanapki, poznawały nowe smaki i zapachy. Uczyły się samodzielności, dokonywały wyborów.  Drodzy Rodzice – Jedzmy zdrowo i kolorowo.

  Hanna Kuźmicz

 • 05.12.2017

  Moduł Teresa Bryła został zmodyfikowany

 • Zabawa andrzejkowa w klasie III

  05.11.2017

  Zabawa andrzejkowa w klasie III

  W zaczarowany świat magii i wróżb 30 listopada 2017 roku przeniosły się dzieci z klasy III. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego rodzice /Pani Bożena Socha i Pani Katarzyna Zbień/, które przygotowały różnorodne wróżby. Uczniowie  i wychowawca  mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku i wiele innych ciekawych wróżb. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

  Urszula Rynkiewicz

 • Klasowy konkurs pięknego czytania w kl.III

  05.11.2017

  KLASOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

  22.11.2017r. w klasie III odbył się KLASOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, doskonalenie techniki czytania oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

  I miejsce przyznano Uli Mackiewicz, II – Davidowi Zaorskiemu, III – Tomkowi Makoś i Piotrusiowi Sieniuć. Ponadto wyróżniono: Nikolę Sokołowską, Weronikę Sokulską, Daniela Bucika i Marcela Dajnowskiego.

  Urszula Rynkiewicz

   

 • Warsztaty profilaktyczne

  04.12.2017

  Warsztaty profilaktyczne

  25 października naszą szkołę odwiedziła  pani Elżbieta Górecka  z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji „Lider” w Morągu, która przeprowadziła  warsztaty  profilaktyczne.

  Uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w warsztatach „Recepta na szczęście”, gdzie poznali pułapki chemiczne, które niszczą ludziom szansę na szczęśliwe życie. Młodzi uczestnicy poznali również swoje mocne i słabe strony z podkreśleniem zalet. Opracowali receptę na szczęście w postaci najważniejszych dla nich wartości: rodzina, miłość, wykształcenie, przyjaźń i radość. Natomiast uczniowie klasy VII uczestniczyli w programie „Debata”, którego celem była zmiana pozytywnych oczekiwań młodzieży związanych  z piciem alkoholu i zażywaniem narkotyków oraz obalenie mitów na temat odurzania się. Warsztaty miały formę intensywnej, kierowanej dyskusji,  w trakcie której prowadzono bilans korzyści i strat związanych z używaniem alkoholu i narkotyków. Wstępem do właściwej debaty była krótka ankieta, której wyniki zostały wykorzystane  w czasie zajęć. Młodzież poznała również problem wpływu mediów i reklamy na decyzje. Warsztaty odbyły się w ramach programu edukacyjno- profilaktycznego „Idziemy w przyszłość bez nałogów” dzięki środkom Gminy Bartoszyce.

   

  Autorka i koordynatorka programu: Jolanta Wójcik

 • Wywiadówka profilaktyczna

  04.12.2017

  Wywiadówka profilaktyczna.

  Pani Elżbieta Górecka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji „Lider” przeprowadziła wywiadówkę profilaktyczną „Postawy rodziców jako element profilaktyki domowej”, gdzie podkreśliła ogromne znaczenie rodziny, jako najważniejszego czynnika budującego i umacniającego pozytywne postawy życiowe młodego człowieka. Wskazała na kluczową rolę profilaktyki domowej w tworzeniu zdrowego i bezpiecznego życia dzieci. Zwróciła rodzicom szczególną uwagę na znaczenie czynników chroniących przed zagrożeniami, tj.: pozytywne więzi rodzinne, rodzicielska kontrolowania dziecka, jasne zasady zachowania i zaangażowanie rodziców w życie dziecka. Omówiła również czynniki ryzyka. Jednym  z nich jest brak wsparcia ze strony rodziców przejawiający się w braku dojrzałych więzi, czyli niewłaściwych relacji pomiędzy domownikami. Inne to: niekonsekwentna dyscyplina  i chaotyczne środowisko rodzinne np.: brak spokoju, istniejące ciągle konflikty, nieprzewidywalność zachowań.

  Prowadząca zachęcała rodziców do współpracy ze szkołą i innymi instytucjami powołanymi do tego, by chronić dzieci i młodzież. Podkreśliła, że nie można rozgraniczyć działań wychowawczych rodziny od działań wychowawczych szkoły. Rodzic powinien przyjąć zasadę, że współpraca ze szkołą jest czynnikiem wspomagającym działania wychowawcze rodziny. Ze względu na poruszoną tematykę i atrakcyjny sposób prowadzenia wysoko rodzice ocenili wywiadówkę profilaktyczną. Środki na realizację wywiadówki zapewniła Gmina Bartoszyce.


   Autorka i koordynatorka programu:Jolanta Wójcik

   

 • Andrzejki kl.I

  30.11.2017

  Andrzejki w klasie I

  Uczniowie klasy I w czwartek 30 listopada obchodzili Andrzejki, które były okazją do tańca, wróżb, ale przede wszystkim do integracji. Dzieci bawiły się doskonale! Każda okazja do wspólnej zabawy jest dobra:)

  Sylwia Kozera

 • "Cztery żywioły" klasy III

  21.11.2017

  ,,Cztery żywioły" - przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów klasy III.

  Uczniowie klasy III  zaprosili dzieci młodsze oraz uczniów klas I – II  na krótką inscenizację pt. „Cztery żywioły”. Przedstawienie miało na celu ukazanie żywiołów jako tych, które są potrzebne, jak również jako tych, które są niebezpieczne dla człowieka. Na klasowej scenie pojawili się: wędrowcy, woda, powietrze, ziemia, ogień oraz osoby siedzące przy ognisku. Znakomita gra aktorów dostarczyły oglądającym wielu niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.                                                                                                                                                   

  Urszula Rynkiewicz

 • Wycieczka do Bartoszyc

  21.11.2017

  14 listopada 2017r. uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyli bardzo ciekawą wizytę w Bartoszyckim zakładzie Producenta Okuć Meblowych STALMOT & WOLMET Sp. z o.o. Dzięki uprzejmości dyrekcji zakładu oraz pracowników mogli poznać profil jego działalności, główne etapy realizowanego w nim procesu technologicznego, a przede wszystkim zobaczyć wykorzystywane maszyny i urządzenia oraz poznać warunki pracy. Uczniowie ale i nauczyciele z zainteresowaniem słuchali  o pracy technologów, tokarzy, ślusarzy, operatorów różnych maszyn do profilowania i nitowania elementów metalowych. Obserwowali pracę tokarki sterowanej numerycznie, lasera do cięcia metalu czy też robota spawalniczego. Wszystko to w ramach doradztwa zawodowego, czyli działań na rzecz poznawania różnych zawodów  i rynku pracy, szczególnie lokalnego. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Jacka Łacha, który uczniów oprowadzał i o tym wszystkim im opowiadał. 


  Dyrektor szkoły Krzysztof Osowski

 • Jesienny piknik

  17.11.2017

  Jesienny piknik
  19 października uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w jesiennym pikniku. Młodzież miała okazję aktywnie i w miłej atmosferze spędzić czas. Nie zabrakło emocji i radości podczas zorganizowanych przez p. Bogdana Kuźmicza  rozgrywek sportowych. Dzięki rodzicom wszyscy mogli się ogrzać przy ognisku i upiec smaczne kiełbaski. Spędzony wspólnie piknik to dowód na to, że jesień nie musi być ponura i smutna. Wspólnie z nami dobrze bawiły się nasze wolontariuszki z Indii i Włoch. Uczniowie już planują kolejne wspólne ognisko. Organizacja pikniku to jedno z wielu działań w ramach programu edukacyjno- profilaktycznego  „Idziemy w przyszłość bez nałogów”, finansowanego przez Gminę Bartoszyce. Dziękujemy również serdecznie właścicielom gospodarstwa agroturystycznego Bobrowa Dolina w Wargielitach za smaczne i zdrowe babeczki marchewkowe i inne wypieki. 


  Autorka i koordynator programu: Jolanta Wójcik
   

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

  15.11.2017

  16 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

              Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony co roku w trzeci czwartek listopada, jest elementem akcji „Rzuć palenie razem z nami”, której celem jest walka z paleniem tytoniu. Z dymem tytoniowym do organizmu dostaje się mieszanina siedmiu tysięcy substancji
  i związków chemicznych, które wraz z krwią docierają do każdej komórki ciała palacza. Wśród nich znajduje się około 70 substancji rakotwórczych (m.in. fenol, metale ciężkie, benzen, benzopiren, formaldehyd, Polon-210), liczne substancje kardiotoksyczne (m.in. tlenek węgla, tlenki azotu, cyjanowodór, substancje smoliste, kadm, cynk) oraz psychoaktywna nikotyna,
  która odpowiada za rozwój uzależnienia od tytoniu. Substancje te nie są obojętne dla zdrowia.  Wpływają na zwiększenie ryzyka zachorowania na liczne nowotwory, choroby układu oddechowego i układu krążenia.

              Rzucenie palenia ma zawsze pozytywny wpływ na zdrowie osoby palącej. Po 20 minutach od zgaszenia ostatniego papierosa obniża się tętno a podwyższone ciśnienie krwi zaczyna wracać do normy. Po 8 godzinach minie stan „zaczadzenia” i organizm będzie lepiej dotleniony, a już po 24 godzinach znacznie zmniejszy się ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego. Początkowo może pojawić się wzmożony kaszel, który jest oznaką uruchomienia naturalnych procesów oczyszczania. Po kilku miesiącach odczuwana jest znaczna poprawa wydolności oddechowej i ogólnej kondycji fizycznej, ustępują duszności i mija uczucie zmęczenia. Utrzymywanie abstynencji tytoniowej przez kolejne lata zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, udaru mózgu i choroby niedokrwiennej serca.

              Po zaprzestaniu palenia pojawia się lepsze samopoczucie psychiczne, co jest wynikiem przywrócenia naturalnej równowagi biochemicznej w mózgu. Nerwowość i stres są często uzasadnieniem palenia. Tymczasem, to właśnie nikotyna jest czynnikiem powodującym zaburzenia w wydzielaniu neuroprzekaźników odpowiadających za regulowanie nastroju. Rzucenie palenia w dłuższej perspektywie pozwala ustabilizować nastrój i lepiej radzić sobie
  z codziennymi wyzwaniami.

              W ramach akcji promującej rzucenie palenia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bartoszycach zaprasza 16 listopada, w godzinach 12:00-14:00 do Galerii INBAG w Bartoszycach, gdzie zorganizowane zostanie stoisko promocji zdrowia. Chętne osoby palące będą mogły  skorzystać z badania pomiaru zawartości tlenku węgla
  w wydychanym powietrzu. Prowadzona będzie również dystrybucja materiałów edukacyjnych dotyczących szkodliwości palenia na zdrowie człowieka

  Rzucenie palenia jest zawsze źródłem ogromnej satysfakcji. Dla wielu osób jest dowodem, że potrafią pokonywać własne ograniczenia. Dodatkowo rzucając palenie można zaoszczędzić pieniądze. Przyjmując, że wypalana zostaje jedna paczka papierosów dziennie, która kosztuje 12 zł, po miesiącu w budżecie domowym zostaje ok. 360 zł. Mając świadomość korzyści wynikających z zaprzestania palenia zawsze warto spróbować żyć bez papierosa.

  Justyna Kowalkowska

  PSSE w Bartoszycach

  Źródło:

  www.jakrzucicpalenie.pl

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
  11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66
 • 89 761 58 41

Galeria zdjęć