Czwartek 25.04.2024

Nasze działania

KARAOKE - NAGRYWAMY I ŚPIEWAMY

Kl.III na zajęciach rozwijających kreatywność nabyła nowe umiejętności obsługi sprzętu odtwarzającego i nagłośniającego muzykę zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Wiele radości sprawiło uczniom nagrywanie swoich głosów na dyktafon i śpiewanie piosenek wykorzystując mikrofony.

Urszula Rynkiewicz

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Moja pierwsza serwetka

W ramach wprogramu Laboratoria Przyszłości uczniowie  klasy III zapoznali się z elementami maszyny do szycia oraz jej podstawowymi funkcjami. Dzieci najpierw przystąpiły do wycięcia kawałka materiału, a następnie do szycia różnych ściegów. Początkowo taka czynność sprawiała im trochę trudności, ale kolejne obszycia były wykonane estetyczne. Zajęcia z szycia przyniosły wiele satysfakcji i radości w postaci samodzielnie uszytych serwetek.

Uczniowie klasy 3 zapoznali się rownież z obsługą żelazka. Wszystkim sprawiło wiele radości samodzielne prasowanie  koszulek na wychowanie fizyczne.

Urszula Rynkiewicz

Lekcja karaoke w klasie pierwszej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechach  zaczęli bardzo ciekawą przygodę,  podczas której będą wykorzystywać sprzęt  zakupiony w ramach programu „ Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości  to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Klasa pierwsza podczas zajęć rozwijających zainteresowania śpiewała różne piosenki wykorzystując do tego zestaw karaoke pozyskany z tego programu.

Również podczas zajęć nie zabrakło ciekawych gier muzycznych z wykorzystaniem instrumentów.

Lekcja ta dostarczyła dzieciom wiele radości, uśmiechu  oraz pokazała, że nie łatwo jest zostać piosenkarzem.

Sylwia Kozera