PROJEKT EDUKACYJNY „ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ”

Uczniowie klas I –III wraz z wychowawcami: Agnieszką Sroczak, Urszulą Rynkiewicz, Sylwią Kozarą, rozpoczęli zajęcia w ramach realizacji projektu unijnego „Zaprogramuj przyszłość” prowadzony przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.

Podczas zajęć z zakresu programowania w klasach 1-3 dzieci nauczą się m.in.: jak zaprogramować robota, zobaczą, które przedmioty przewodzą prąd, a które nie, stworzą prostą muzykę do tekstów i obrazów. Obok podstaw informatyki program kładzie duży nacisk na rozwijanie kompetencji społecznych takich jak praca w zespole, komunikacja w grupie, myślenie koncepcyjne, rozwiązywanie problemów i kreatywność.

Do realizacji założonych celów wykorzystane zostaną atrakcyjne dla dzieci narzędzia cyfrowe i inne pomoce służące nauce programowania: roboty, tablety, mata edukacyjna, kolorowe plastikowe kubeczki.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie pozwoli Naszym uczniom odkryć w programowaniu nową pasję!

• Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
    11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66