Nawigacja

Nawigacja

 • Wyposażenie ucznia klasy II

  29.08.2018

  WYPOSAŻENIE  UCZNIA  KLASY II

  wychowawca:  Sylwia Kozera

  WYPOSAŻENIE NA ZAJĘCIA  PLASTYCZNE

  • Plastelina
  • Klej  w sztyfcie
  • Farby plakatowe
  • Blok rysunkowy biały i kolorowy A4
  • Blok techniczny  biały i kolorowy A4 i A 3

  Wyposażenie należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka

  WYPOSAŻENIE PIÓRNIKA

  • Ołówek HB- 2 sztuki
  • Długopis niebieski - 2 sztuki
  • Gumka
  • Linijka
  • Kredki ołówkowe
  • Flamastry
  • Klej w sztyfcie
  • Nożyczki
  • Temperówka zamykana

  WYPOSAŻENIE TORNISTRA

  • Drugie śniadanie
  • Piórnik
  • 2 Zeszyty  16  lub 32 kartkowe w dwie linie
  • 2 Zeszyty   32- kartkowe w kratkę
  • Zeszyt 32 kartkowy w kratkę do korespondencji z rodzicami

  Wszystkie zeszyty należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka

  WYPOSAŻENIE NA ZAJĘCIA SPORTOWE

  Strój gimnastyczny, obuwie sportowe, worek na strój- podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka

  Do klasy należy również przynieść  pół ryzy papieru ksero i  jedno opakowanie chusteczek  w pudełku.                                

   

   

 • Wakacje

  22.06.2018

  ,,Każdy z Was mi przyzna rację, że najlepsze są wakacje, mozna jechać na Mazury lub nad morze albo w góry.

  Można w lesie biwakować i w namiocie przenocować, można w cieniu odpoczywać lub w jeziorze sobie pływać.

  Można też całymi dniami kopać piłkę z kolegami, można z tatą łowić ryby albo w lesie zbierać grzyby.

  Można sobie leniuchować, nocą gwiazdy obserwować, można także dlugo spać, bo nie trzeba rano wstać. (...)"

  Wakacje - Obrazek 1

  Do zobaczenia 3 września 😊

 • XIII Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  18.06.2018


  Informacja sportowa z XXII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Bartoszycach
  W dniach 15 i 18 czerwca 2018r. nasi sportowcy brali udział w XXII Igrzyskach  Młodzieży Szkolnej w Bartoszycach.

  Osiągnęli kilka znaczących sukcesów sportowych:
  - III m. w turnieju piłki siatkowej chłopców klas VI- brązowe medale 
  -  Drużyna klasy IV  zajęła IV miejsce w Turnieju rekreacyjno-sportowym klas IV. Zabrakło nam1 punktu do III miejsca. 
  - Wspaniale pobiegł na 600m. uczeń klasy VI Janusz Wiżynis, który zajął I miejsce (złoty medal) w tych zawodach.

  XIII Igrzyska Młodzieży Szkolnej  - Obrazek 1

  Kuźmicz Bogdan

 • Mitologia na wesoło

  18.06.2018

  ,,Mitologia na wesoło"  z pląsami w tle
  W tym  roku uczniowie klasy V nie próżnowali.  Na lekcjach języka polskiego  przez  cały rok solidnie zgłębiali wiedzę  na temat mitów greckich. A było tego naprawdę dużo,  bo musieli zaznajomić się ze wszystkimi bogami , odkryć , która z postaci mitologicznych coś przeskrobała i osądzić,  na jaką karę zasłużyła.  I oczywiście jeszcze powinni  wiedzieć, co znaczy dany związek frazeologiczny i w jakiej sytuacji  można go zastosować. A że  bohaterowie  ciągle się o coś kłócili, dlatego na zakończenie pracy z mitami przygotowali w formie projektu  zabawną inscenizację 
  pt.,, Mitologia na wesoło". Oto  dzięki piątoklasistom  i gościnnie uczestniczącym w przedstawieniu uczniom klasy IV   wszyscy w szkole się dowiedzieli, dlaczego doszło do wojny trojańskiej. Gdyby nie Parys i nieszczęsne jabłko oraz   kłótnia trzech boginek- mądrej Ateny,  pięknej Afrodyty i jędzowatej Hery inaczej potoczyłyby się losy Troi. Udowodnili to chłopcy przebrani za te panie. Swoim pojawieniem się   na scenie  wzbudzili   aplauz publiczności. 
  Tak się składa, że  piątoklasiści przez cały rok ciężko pracowali, dlatego w przeddzień zakończenia roku szkolnego  zasłużenie bawili się , czyli  pląsali  przy ognisku oraz jedli  kiełbaski a na deser zajadali   truskawki. Oczywiście pogoda dopisała i humory również, tym bardziej ,że  nie zabrakło  muzyki do pląsów i zabaw  przy ognisku.

  Mitologia na wesoło - Obrazek 1
  Danuta Fijoł

 • Zakręcona akcja

  15.06.2018

  Zakręcona  Akcja
  Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy kolejny raz   włączyli się w akcję zbierania zakrętek plastikowych. W tym roku  zebraliśmy 11 worków zakrętek. (126 kg). 
  Dziękuję, zapraszam do zbiórki w przyszłym roku szkolnym. 
  Hanna Kuźmicz

 • Ekspedycja w świat wartości - podsumowanie projektu

  15.06.2018

  Podsumowanie   Projektu Edukacyjnego

  Dnia 15.06.2018r. przedszkolaki z grupy zerowej zaprosiły swoich rodziców na uroczystość związaną podsumowaniem Projektu Edukacyjnego „Ekspedycja w świat wartości”. Dzieciaki zaprezentowały gościom inscenizację pt. „Wróżka Dobra Rada”, śpiewały piosenki, min. o „czarodziejskich słowach”, wykonały instrumentację do Walca Kwiatów. Pamiętając o niedawnym Dniu Mamy oraz zbliżającym się Dniu Taty, obdarowały swoich rodziców medalami dla Super mamy i Super taty. Na uroczystości nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

  Znam takie czarodziejskie słowa,

  Które już słyszał każdy z Was,

  Które sprawiają, że żyć jest przyjemniej,

  A brzmią one właśnie tak!

  Dziękuję, przepraszam i proszę ……….

  Ekspedycja w świat wartości - podsumowanie projektu - Obrazek 1

  Hanna Kuźmicz

   

   

 • Wycieczka do Warszawy

  20.05.0208

  20 maja 2018 r. wczesnym rankiem  wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas V-VII z wychowawcami:   p. Danutą Fijoł,  p. Jolantą Wójcik i p. Bogdanem Kuźmiczem. Wyjazd owocował w liczne atrakcje. Nasz pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Po kolacji wybraliśmy się na wędrówkę Krakowskim Przedmieściem. Dotarliśmy do Pałacu Prezydenckiego, pomnika Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika. Wieczorem najwytrwalsi wyruszyli na spacer nad Wisłę. Następnego dnia zwiedziliśmy: Park Miniatur, kościół św. Krzyża, w którym spoczywa serce Fryderyka Chopina. Obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego.  Po krótkim odpoczynku w pięknym Ogrodzie saskim wyruszyliśmy do kolejnego punktu naszej wycieczki. Czekał na nas wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Panorama Warszawy w pełnym słońcu wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Nie mogło również zabraknąć zwiedzania Stadionu Narodowego. Zwieńczeniem wycieczki były pyszne lody i spacer w Łazienkach Królewskich. Wycieczka okazała się dużym sukcesem. Zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu pełnego wrażeń wróciliśmy do domu. 

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1

  Jolanta Wójcik

 • Gminne Zawody Lekkoatletyczne

  05.06.2018

  Informacja sportowa

  Dnia 05.06.2018r. na Stadionie Miejskim w Bartoszycach odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne, które miały za zadanie wyłonienie reprezentacji Gminy Bartoszyce na XXII Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Bartoszycach.  Odnieśliśmy kilka znaczących sukcesów. Na wyróżnienie zasługują :

  Janusz Wiżynis  kl. VI -I miejsce w biegu na 600 m. – awans do Igrzysk Młodzieży Szkolnej  

  Mateusz Szablak kl. VI – I miejsce w skoku w dal - awans do Igrzysk Młodzieży Szkolnej  

  Anna Galińska  kl. V  - II miejsce w skoku w dal

  Radosław Aduła kl. VI – III miejsce w biegu na 100m.

  Jolanta Jasiecka  kl. VII – III miejsce w biegu na 200 m.

  Sztafeta  4x 200m. – III miejsce

  Gąsiewski Piotr  kl. VI – IV miejsce w biegu na 200 m.

  Fenomenalnie zaprezentował się zespół klasy   IV(10 uczniów), który pod wodzą Sebastiana Sokołowskiego zajął I miejsce w turnieju rekreacyjno-sportowym. Będzie reprezentował naszą gminę na igrzyskach dnia 19.06.2018r. w Bartoszycach. 

  Skład zespołu : Sebastian Sokołowski, Oskar Sosnowski, Cezary Sokulski, Piotr Krzykalski,   Anna Kwilińska , Emilia Socha, Zuzanna Zambrzycka, Paulina Gronczewska, Nikola Szulc – kl. IV oraz Wiktor Jakutowcz – kl. III.  

  Gminne Zawody Lekkoatletyczne - Obrazek 1

  Bogdan Kuźmicz

   

 • Święto Szkoły

  30.05.2018

  Nasza szkoła wczoraj, dziś i jutro.

  Środa, 30 maja 2018r. była w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach dniem obchodów Święta Szkoły, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Nasza szkoła wczoraj, dziś i jutro”. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć dwa bardzo ważne wydarzenia z historii szkoły a mianowicie 55-o lecie przeniesienia szkoły do obecnego budynku oraz 10-o lecie nadania szkole imienia i sztandaru. 

  W trakcie uroczystej akademii społeczność szkolna odebrała wiele serdecznych życzeń  od przybyłych gości w tym p. Iwony Bireckiej, Kierownika Wydz. Oświaty i Sportu Urzędu Gminy Bartoszyce, p. Krystyny Kubiak, Kierownik GOPS, p Doroty Kuźmickiej Dyrektor GOK w Tolko, radnego Rady Gminy Bartoszyce p. Krzysztofa Iwańskiego, sołtysa Wojciech p. Andrzeja Wierzbickiego oraz przybyłych nauczycieli emerytów. Następnie p. Teresa Bryła odczytała wspomnienia z „życia szkoły” w latach 70-tych jednego  z pierwszych jej nauczycieli Pana Józefa Hładasza.  O tym czym obecnie żyje szkoła opowiedzieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz pokazali uczniowie w trakcie swoich występów. Były tańce, piosenki i wiersze w językach obcych. Natomiast to  jak widzimy przyszłość szkoły zostało przedstawione poprzez podsumowanie dwóch konkursów: plastycznego pt. „Szkoła naszych marzeń” dla uczniów klas młodszych oraz konkursu  na wykonanie makiety pt. „Nasza szkoła za 50 lat”. Należy nadmienić, że jednogłośnie za najciekawszą wybrano makietę przygotowaną przez uczniów klasy IV.  Następnie, z rąk Pana Zbigniewa Chorwackiego, który reprezentował Nadleśnictwo Górowo Iławeckie  uczestnicy „Rodzinnego budowania” odebrali przygotowane przez nadleśnictwo nagrody. Podsumowano w ten sposób kolejną edycję projektu dzięki któremu powstał szkolny „Hotelik dla owadów”.  Uzupełnieniem przedstawianych treści jest „przebudowana” izba tradycji szkoły oraz wystawa fotografii z jej historii.

  Druga część święta miała charakter edukacyjno-rekreacyjno-sportowy. Dodatkowo dojechali do nas w tym czasie uczniowie i nauczyciele ze szkoły w mieście Swietłyj  w Obwodzie Kaliningradzkim. Wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę o życiu lasu i poznać wiele ciekawostek na ten temat na stoisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, mogli też poznać sprzęt motocyklowego patrolu policji, niestety wóz Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojciech musiał wyjechać na pilne wezwanie. Kto chciał mógł nauczyć się bądź doskonalić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzięki obecności przedstawicieli  bartoszyckich   Joannitów – uczniów ZSP nr 2 w Bartoszycach.  W czasie kiedy młodsze dzieci  pod opieką swoich pań i harcerzy z Hufca Bartoszyce uczestniczyły w rożnego rodzaju grach i zabawach uczniowie klas od III do VII brali udział  w  dwóch warsztatach z cyklu „Fizyka dla smyka”. Ich tematy to „Światło, kolor  i złudzenia optyczne” oraz „Powietrze i jego niesamowite właściwości”. Obserwowanie pokazów oraz udział w różnych eksperymentach dostarczyły wszystkim wielu wrażeń  i przybliżyły naukowe podejście do zjawisk, które obserwujemy na co dzień. Natomiast w czasie kiedy uczniowie z Wojciech realizowali swoje zajęcia goście z Rosji zwiedzali szkołę,  oglądali sale lekcyjne, poznawali historię i jej dzień dzisiejszy. Bardzo podobał im się teren wokół szkoły i to jak zagospodarowujemy jej otoczenie. Aby nie opaść z sił i skorzystać z tak wielu atrakcji rodzice przygotowali dla wszystkich grochówkę, kiełbaski z grilla, przepyszne domowe wypieki i szczególnie smakowite ze względu na panującą temperaturę lody.

   Trzecia część została już całkowicie poświęcona naszym gościom. Zaczęliśmy ją od wspólnego spotkania na sali gimnastycznej gdzie nastąpiło oficjalne powitanie uczniów  z Rosji oraz wspólne odśpiewanie „Katiuszy” dzięki rozdanym przez nauczycieli ze Swietłego tekstom piosenki a następnie przeszliśmy na stadion piłkarski w Wojciechach gdzie odbył się mecz ( miejmy nadzieję zapowiedź finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej) Polska – Rosja. Mecz zakończył się wynikiem 3 : 3 a w rzutach karnych 2 : 3 dla uczniów ze Swietłego. Jednak jak stwierdzili nasi goście ostatecznie „zwyciężyła przyjaźń”. Po tak bogatym dniu obie strony zadeklarowały, że a pewno to nie jest nasze ostatnie spotkanie.   A może kiedyś w Switłym, dlaczego nie.. czas pokaże.

  Wszystkim, którzy włączyli się w realizację tegorocznego Święta Szkoły im. Jana Brzechwy w Wojciechach serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

  Krzysztof Osowski

  Święto Szkoły - Obrazek 1

 • Gminny Turniej Piłki Nożnej

  17.06.2018

  Informacja sportowa
  Dnia 17.06.2018r. na Stadionie Miejskim w Bartoszycach odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach. Nasi piłkarze tym razem zajęli IV miejsce. Z lekkim niezadowoleniem wróciliśmy do szkoły. Być może w następnym turnieju będzie lepiej.
  Skład drużyny :
  Kamil Krześcijański, Gabriel Jabłonowski kl.  VII, Gabriel Dajnowski, Gąsiewski Piotr, Mateusz Szablak, Kacper Makarewicz, Wiktor Sławiński, Janusz Wiżynis, Mikołaj Szafrański, Radosław Aduła kl.VI i Sebastian Sokołowski kl. I

  Gminny Turniej Piłki Nożnej - Obrazek 1

  Bogdan Kuźmicz
   

 • Szkolny turniej gry w warcaby

  16.05.2018

  Szkolny turniej gry w warcaby
  Tradycją naszej szkoły stała się coroczna rywalizacja uczniów klas I-III w grze w warcaby, w której wygrywa umiejętność planowania i logicznego myślenia. 
  Ta gra planszowa znana już w XII wieku o stosunkowo prostych zasadach nadal potrafi wzbudzić wiele emocji w śród dzieci.
  W obecnym roku szkolnym zwycięzcami okazali się:

  Piotr Sieniuć z klasy III, który zajął I miejsce
  Tomasz Makoś z klasy III, który zajął II miejsce
  Izabela Krawczun z klasy II, która zajęła III miejsce

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się z ciekawie spędzonego czasu.  Do zobaczenia w następnym roku szkolnym.                                    

  Szkolny turniej gry w warcaby - Obrazek 1

  Sylwia Kozera

 • Mali ogrodnicy z klasy I

  14.05.2018

  OGRODNICY Z KLASY PIERWSZEJ
  Uczniowie z klasy pierwszej wraz z mamą jednego z uczniów Panią Joanną Kowalkowską posadziły piękne kwiaty w wiszącym od kilku lat kwietniku na naszej szkole. Takie działania mają za zadanie, przybliżenie dzieciom pracy ogrodnika w zakresie uprawy  roślin ozdobnych.  Pierwszoklasiści  nauczyli się, jak prawidłowo należy sadzić kwiaty a teraz pod nadzorem nauczyciela będą dbały o codzienne ich podlewanie.

  Mali ogrodnicy z klasy I - Obrazek 1
  Sylwia Kozera

 • Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe

  08.05.2018


   Informacja sportowa -  Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe
  „Biegamy dla Niepodległej”. Pod takim hasłem dnia 08.10.2018r. w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się kolejne Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Wzięło w nich udział 5 szkół podstawowych i klasy gimnazjalne z dwóch wygaszanych gimnazjów Gminy Bartoszyce. Ogólnie startowało 106 uczniów z podstawówek i 23 z klas gimnazjalnych. Razem 129 zawodników, którzy rywalizowali między sobą  o najlepsze miejsca nagradzane medalami. 
  Głównym celem zawodów było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wdrażanie młodych sportowców do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych, czynnego wypoczynku na łonie natury, zachęcanie ich do rywalizacji indywidualnej oraz krzewienie zasady fair-play w sporcie i w życiu codziennym.
  Reprezentacja naszej szkoły, podobnie jak w edycji jesiennej spisała się znakomicie. Zdobyliśmy 6 medali, w tym  4 złote oraz jeszcze  kilka bardzo dobrych miejsc.
  1.Sokołowski Sebastian  – Im. w kl. IV chł.- złoty medal
  2.Kwilińska Anna   -  IIm.  w kl. IV dz.  – srebrny medal
  3.Gronczewska Paulina -  IIIm. w kl. IV dz. – brązowy medal
  4.Galińska Anna   -  I m. w kl. V - złoty medal
  5.Śliwkowicz Mateusz - Im. w kl. V chł.- złoty medal
  6.Wiżynis Janusz – Im. w kl. VII chł. –złoty medal
  7.Socha Emilia -  Vm. w kl. IV dz.
  8.Błażejczyk Adam - IVm. w kl. V chł.
  9.Szarek Krzysztof – V m. w kl. V chł. 

  Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe - Obrazek 1

  Kuźmicz Bogdan
   

 • Konkurs recytatorski grup przedszkolnych

  26.04.2018

  Grupy Przedszkolne
  Wprowadzenie dziecka w świat wartości moralnych jest niezwykle ważne, Wartości moralne stają się drogowskazami w codziennym życiu. Dziecko, które wie, co dobre, a co złe, dokonuje lepszych wyborów. Wiedza ta, wzmocniona poczuciem własnej wartości, zmniejsza podatność na manipulacje.
  Szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, lojalność i optymizm okazywane w kontaktach z innymi ludźmi, są ważnym kapitałem życiowym. Chcemy nauczyć dzieci jak być przyzwoitym człowiekiem, jak budować dobre relacje z rówieśnikami, jak dokonywać właściwych wyborów i być społecznie odpowiedzialnym. W związku z realizowanym Projektem Edukacyjnym  „Ekspedycja w Świat Wartości” , dnia 26.04.2018r odbył się w grupach przedszkolnych Konkurs Recytatorski. Dzieci przygotowywały się do konkursu wspólnie z rodzicami. Pięknie recytowały swoje wiersze.  Wszystkie otrzymały dyplomy oraz nagrody. 

  Konkurs recytatorski grup przedszkolnych - Obrazek 1
  Hanna Kuźmicz

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  26.04.2018

  26 kwietnia 2018 roku, uroczyście obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie birący udział w przedstawieniu, przypomnieli wydarzenia z historii naszej ojczyzny oraz wzieli udział w obradach Sejmu Wielkiego. Przybliżając tym samym postanowienia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej i sylwetki ich twórców.

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Obrazek 1ś

  Teresa Bryła

 • Lekcja otwarta w klasie I

  25.04.2018

  Rodzice uczniów klasy pierwszej zostali zaproszeni na lekcję otwartą, która odbyła się w środę 25 kwietnia 2018r..
  Głównym celem lekcji było podsumowanie udziału klasy w projekcie „ Zaprogramuj przyszłość” realizowanym przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.
  Na początku lekcji wszyscy obejrzeli prezentację ukazującą wszystkie zajęcia, w których uczestniczyły dzieci. Po prezentacji uczniowie mogli pokazać rodzicom co już potrafią - czego się nauczyły. Podczas lekcji działały samodzielnie jak również w parach z rodzicami według instrukcji nauczyciela:
  wspólnie z rodzicami odkodowali na macie pięknego motyla,
  ułożyły na macie z kubeczków piękne dwa kwiaty, gdzie później mieli za zadanie pokazać rodzicom jak można zaprogramować robota aby doszedł do celu, 
  budowali różne mury z kolorowych kubeczków za pomocą chwytaków wykonanych z gumki i czterech sznureczków,
  zagrali w aplikacji Makey Makey Apps na różnych instrumentach oraz na owocach,
  kodowali w aplikacji drogę A.L.E.X przez połączenie QuickSupport, która jest połączona z tablicą interaktywną w klasie.

  Uczniowie wykazali się na zajęciach dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu programowania. Pracowali z rodzicami bardzo chętnie i aktywnie. W ramach projektu wszystkie dzieci pojadą na wycieczkę edukacyjną połączoną z ostatnimi zajęciami z programowania do Olsztyna. Wycieczka jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.            
  Dziękuję zaproszonym gościom za udział w zajęciach, a moim uczniom za aktywność, odwagę i bardzo ładną pracę na zajęciach.

  Lekcja otwarta w klasie I - Obrazek 1
  Sylwia Kozera

 • Kronika klasy II

  24.02.2018

  Kronika klasy II - Obrazek 1 Kronika klasy II - Obrazek 2 Kronika klasy II - Obrazek 3 Kronika klasy II - Obrazek 4

  Kronika klasy II - Obrazek 5 Kronika klasy II - Obrazek 6 Kronika klasy II - Obrazek 7 Kronika klasy II - Obrazek 8

  Agnieszka Sroczak

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  17.04.2018

  Dnia 17 kwietnia 2018roku odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego ,,Spotkania z Poezją Dziecięcą".

  Zwycięzcy w kategorii klas I-III :

  -Tomasz  Makoś ( III)

  -Nikola Sokołowska  ( III)

  -Natalia Cieklińska (I)

  Zwycięzcy w kategorii klas  IV-VI:

  -Gabriel Dajnowski (VI)

  -Anna Galińska ( V)

  -Mikołaj Szafrański ( VI)

  Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 1

  W eliminacjach gminnych  Spotkań z Poezją Dziecięcą  w kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymał  Tomasz  Makoś,

  w kategorii klas VII i gimnazjalnych - II miejsce zajęła Gabriela Moskalewicz.

  Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 2

  Danuta Fijoł

   

   

   

 • Eliminacje powiatowe Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  21.04.2018

  Eliminacje powiatowe Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Dnia21 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jak co roku drużyna naszej szkoły wzięła też udział w tym turnieju. Zespół wystąpił w następującym składzie:

  Jabłonowski Gabriel, Marks Łukasz,  Jasiecka Jolanta, Aleksandra Kowalska  –   kl. VII

  Turniej składał się z trzech części, które były sumowane do końcowej klasyfikacji. W pierwszej sprawdzane były wiadomości z  opanowania przepisów ruchu drogowego, w drugiej trzeba było wykazać się umiejętnościami z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w konkretnej, zaistniałej sytuacji (cała drużyna spisała się w tej konkurencji wspaniale, ponieważ zdobyliśmy 18 punktów na 20 możliwych). W ostatniej, najbardziej widowiskowej i jednocześnie bardzo trudnej, należało pokonać rowerem tor przeszkód, który wszystkim uczestnikom sprawiał ogromne trudności. Jednak i tu daliśmy sobie radę, ponieważ wszyscy pojechali znakomicie. W ubiegłym roku  w końcowej klasyfikacji otarliśmy się o podium zajmując ogólnie IV miejsce, a w bieżącym wróciliśmy do szkoły z piękną statuetką i dyplomem za III miejsce. Minimalnie przegraliśmy o II miejsce z Krawczykami. Na osiem startujących drużyn z całego powiatu jest to bardzo dobry wynik. Startujący zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne, którymi były akcesoria rowerowe w formie oświetlenia przedniego i tylniego roweru.  Nasza drużyna zadeklarowała, że w następnym roku poprawią swoją lokatę i będą starali się wygrać te eliminacje i pojechać na zawody wojewódzkie. Uczniów do turnieju przygotował Kuźmicz Bogdan.

  Eliminacje powiatowe Warmińsko - Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 1

  Bogdan Kuźmicz

   

 • ,,Rodzinne budowanie"

  13.04.2018

  W piątek 13.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odbyło się kolejne „Rodzinne budowanie”. Tym razem zespoły składające się z minimum 1 dziecka  i jednej osoby dorosłej budowały domki dla owadów. Do wspólnej pracy i aktywnego, a przede wszystkim rodzinnego spędzenia wolnego czasu przystąpiło 6 zespołów. Korzystając z przygotowanych przez szkołę materiałów i merytorycznych wskazówek leśniczego Pana Zbigniewa Chorwackiego, który  całą pracę obserwował i wspierał merytorycznie, zbudowały one 6 oryginalnych konstrukcji. Zostaną one wykorzystane do stworzenia szkolnego „Hoteliku dla owadów”.  Dodatkowo w najbliższym czasie dzięki wsparciu Nadleśnictwa Górowo Iławeckie prace zostaną ocenione i nagrodzone.  Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom za pomoc w realizacji naszego zamierzenia, uczestnikom za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok. 
  Organizatorzy
  Daria Stepaniuk i Krzysztof Osowski

  ,,Rodzinne budowanie" - Obrazek 1

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
  11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66
 • 89 761 58 41

Galeria zdjęć