Nawigacja

Nawigacja

 • 04.01.2019

  Moduł Teresa Bryła został zmodyfikowany

 • Zimowa lekcja klasy II

  03.01.2019

  Zimowe szaleństwo uczniów klasy II na lekcji wychowania fizycznego.

  Za oknem zimowa aura i śnieg. Korzystając z uroków zimy uczniowie klasy II w ramach lekcji wychowania fizycznego  spędzili czas na świeżym powietrzu. Są to jedne z ulubionych zajęć dzieci, podczas których mogą pobawić się na śniegu, wspólnie zjeżdżać na sankach, wykonać aniołka, tworzyć kulig i rzucać się śnieżkami. Ich rumiane policzki i uśmiech są BEZCENNE!

  Zimowa lekcja klasy II - Obrazek 1

  Sylwia Kozera

 • Jasełka szkolne 2018

  21.12.2018

  Jasełka szkolne

   Jasełka szkolne 2018 - Obrazek 1

  Wigilie klasowe

   Jasełka szkolne 2018 - Obrazek 2

 • Pokaz baniek

  19.12.2018

  19 grudnia w naszej szkole odbył się pokaz baniek mydlanych , które poprowadziła  animatorka Maja Chorzepa. W kreatywnych warsztatach wzięły  udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz  uczniowie klas I-III. W programie m. in. człowiek w bańce i w tęczy z bańki, bańki dymne i ogniowe, klejenie baniek dymnych, malowanie bankami, triki z ręki, wielkie tunele bańkowe, spektakularne efekty specjalnymi obręczami do burzy baniek. Dzieci aktywnie uczestnicząc w pokazie uczyły się trików i poznały magię bańki. Całość odbyła się w bożonarodzeniowej aranżacji. To był dzień pełen wrażeń, a dzieci były zachwycone prezentem, który otrzymały przed świętami. 

  Pokaz baniek - Obrazek 1

  Agnieszka Pawelczyk

 • 19.12.2018

  Moduł Teresa Bryła został zmodyfikowany

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

  13.12.2018

  Światowy Dzień Rzucania Palenia
  W naszej szkole od wielu lat propaguje się zdrowy tryb życia. Jednym z elementów jest uświadamianie dzieciom, młodzieży i ich rodzicom zagrożeń związanych z paleniem papierosów. W listopadzie uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie powstały plakaty pod hasłem „Palić nie warto”. Warsztaty były poprzedzone pogadankami na temat szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie dowiedzieli się, że dym papierosowy zawiera szereg substancji działających niekorzystnie na ustrój człowieka, a długotrwałe działanie tych składników prowadzi do zmian chorobowych w wielu narządach. Podkreślono, że dym papierosowy jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci, których rodzice palą papierosy. Wymuszone wdychanie dymu tytoniowego może prowadzić do wystąpienia u dzieci m.in. infekcji dróg oddechowych, astmy, zapalenia ucha środkowego i nowotworów. Uczniowie dokonali obliczeń, ile przeciętny palacz wydaje na papierosy i jednogłośnie stwierdzili, że nie warto tracić zdrowia i pieniędzy.
  W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia zorganizowano również szkolny konkurs plastyczny na plakat antynikotynowy. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
  I m. ucz. kl. VII Kinga Kaczmarczyk i Małgorzata Szoka
  II m. ucz. kl. V Klaudia Miniszewska
  Gratulujemy! 

  Światowy Dzień Rzucania Palenia - Obrazek 1

  Pedagog szkolny: Jolanta Wójcik

 • Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych

  13.12.2018

  Z Małym Księciem na planetach nadziei
  Dnia 10 grudnia  2018 roku uczniowie klasy VI uczestniczyli w II Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych. W tym roku przygotowali inscenizację pt.,,Planety nadziei".  Tytułowy bohater baśni filozoficznej  ,,Mały Książę" w swej wędrówce po różnych planetach zatrzymuje się na Planecie Króla i Pijaka. Właśnie tu,  odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem mieszkańców tych planet  po narkotyki i alkohol, poznaje    tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec innych. Buduje swój  system wartości , który staje się  kluczem do szczęśliwego życia. 

  Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych - Obrazek 1

  Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych - Obrazek 2
  Danuta Fijoł

 • „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”

  13.12.2018

  IPN zachęca do postawienia w oknach światełek 13 grudnia o 19:30 dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń sprzed 37 lat. Światło wolności można także zapalić wirtualnie na swiatlowolnosci.ipn.gov.pl. 

  „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” - Obrazek 1

  Zainicjowana przez Instytut Pamięci Narodowej kilka lat temu akcja społeczna „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy, ale też inni mieszkańcy Wolnego Świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. Aby dać wyraz solidarności z tysiącami internowanych i ich rodzinami, w oknach stawiano symboliczne świeczki. Do podobnego gestu jedności z żyjącymi w rzeczywistości stanu wojennego w odezwie do narodu wzywał wtedy Amerykanów prezydent Ronald Reagan. – Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przynoszą dzielnemu narodowi polskiemu niewiele radości. Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. Na pierwsze przejawy wolności rządzący odpowiedzieli brutalną siłą, zabójstwami, masowymi aresztowaniami i utworzeniem obozów internowania – mówił do nich w bożonarodzeniowym orędziu. Świece zapalane w oknach amerykańskich domów miały symbolicznie wołać o sprawiedliwość i być aktem protestu –We wcześniejszych latach XX wieku za sprawą panoszącego się zła pojawiła się groźba, że światła całego świata zgasną. Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić – mówił Prezydent.

  Teresa Bryła

 • Uczniowie ze Svetly z wizytą w naszej szkole

  12.12.2018

  Uczniowie ze Svetly z wizytą w naszej szkole - Obrazek 1

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  12.12.2018

  Kiermasz Bożonarodzeniowy - Obrazek 1

 • Spotkanie z dzielnicowym

  07.12.2018

  Spotkanie z policjantem

  7 grudnia naszą szkołę odwiedził dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Leśniewski, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat  bezpieczeństwa. Omówił zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym i gdzie należy szukać pomocy w razie zagrożenia. Podczas tego spotkania policjant najwięcej uwagi poświęcił zasadom bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym pieszego i rowerzysty. Zwrócił szczególną uwagę na znaczenie kamizelek i elementów odblaskowych w okresie jesienno- zimowym. Podkreślił, że prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym, gdyż dają kierowcy o wiele więcej czasu na reakcję. Udzielił wskazówek, jak nosić odblaski, by nasza widoczność o zmroku była najlepsza. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali elementy odblaskowe. 
   

  Spotkanie z dzielnicowym - Obrazek 1

  Pedagog szkolny: Jolanta Wójcik

 • Mikołajki

  07.12.2018

  Mikołajki - Obrazek 1

 • Andrzejki w klasie II

  28.11.2018

  28 listopada upłynął w klasie drugiej pod znakiem tradycji i wróżb. Rodzice uczniów przygotowali różne wróżby i coś słodkiego na późniejszy poczęstunek. Każdy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Losował magiczne karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, aby dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Nie zabrakło także wyprowadzania butów za drzwi. Wszystkie zabawy  sprawiły drugoklasistom bardzo dużo radości. Wszyscy wspaniale się bawili.

  Andrzejki w klasie II - Obrazek 1

  Sylwia Kozera

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  26.11.2018

  Ogólnopolski Tydzień Kariery

  W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach zorganizowała szereg ciekawych form edukacyjnych dotyczących doradztwa zawodowego.

  Jednym z nich był konkurs plastyczny pt. „Kim będę jak dorosnę?”. Dzieci klas 0-3 miały za zadanie odpowiedzieć na to pytanie w formie rysunku. Komisja konkursowa oceniła każdą z grup i wybrała najciekawsze, przyznając pierwsze, drugie, trzecie miejsce i wyróżnienie.  Prace były nagrodzone upominkami, dyplomami, słodkościami i wręczone uroczyście przez Pana Dyrektora.

  W dniu 07 listopada 2018  roku mieliśmy zaszczyt gościć  Mistrza Świata WUAP w trójboju siłowym.

  Pan Marek Makarewicz z grupą „Siła” do której przynależy i trenerem wykonali pokaz  w wyciskaniu sztangi, a następnie opowiedzieli o swojej pasji. Zachęcali młodych ludzi do aktywności i spełniania swoich marzeń. Wszyscy uczestnicy mogli dotknąć, obejrzeć medale, które zdobył Mistrz Świata. Na koniec młodzież podziękowała za nowe doświadczenia i zdobyta wiedzę.

  Kolejną atrakcją był znakomity gość Pani Ewa Makarewicz - wizażystka, która podzieliła się swoim doświadczeniem w zawodzie, opowiedziała o swojej ścieżce zawodowej, pokazała dziewczynom z naszej szkoły jak dbać o swoją skórę, jak malować się, by pięknie wyglądać. Wykonała pokaz makijażu na uczennicy klasy VIII. Na koniec uczestnicy zadawali pytania, na które pani Ewa wyczerpująco odpowiadała. Podziękowaliśmy za ciekawe spotkanie, cenne rady i zdobytą wiedzę.

  Ogólnopolski Tydzień Kariery - Obrazek 1

  Martyna Uklejska

 • Kreatywne Przedszkolaki

  20.11.2018

  Kreatywne Przedszkolaki

  Mali odkrywcy witają Was.
  Eksperymenty rozpocząć czas.
  Dzisiaj doświadczać, poznawać będziemy.
  Bo prawa nauki odkrywać chcemy!


  Od września na terenie gminy Bartoszyce realizowany jest Projekt „Kreatywne przedszkolaki”, w którym uczestniczy również Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, a ich tematyka to „ Eksperymenty”  i „Zajęcia z kreatywności”. W związku z tym w naszej szkole powstała sala do zabaw kreatywnych. Jest doskonale wyposażona w ciekawe pomoce dydaktyczne. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, które podczas zabawy wiele się uczą. Wykonując eksperymenty poznają dużo ciekawostek z zakresu wiedzy przyrodniczej. 
  Dnia 16.11.2018r. odbyły się zajęcia pokazowe, na które zaproszono panią Wójt- Jadwigę Gut oraz panią Inspektor Oświaty Iwonę Birecką . Tematem zajęć była – Niespokojna natura. Mali badacze z wielkim zaangażowaniem obserwowali co dzieje się z wulkanem, gdy jego komora magmowa wypełnia się. Spowodowali erupcję wulkanu. Mogli  też zaobserwować, jak wygląda jego wnętrze.  Były to bardzo emocjonujące doświadczenia. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą, dzięki której przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę  na temat otaczającego świata. 
  W imieniu dyrektora, nauczycieli oraz dzieci serdecznie dziękujemy gościom za wizytę w naszej szkole. 
  Zajęcia przygotowały i prowadziły Hanna Kuźmicz  i Agnieszka Pawelczyk.

   

  Kreatywne Przedszkolaki - Obrazek 1

   

 • Lekcja w muzeum i na lodowisku

  20.11.2018

  Lekcje w muzeum i na lodowisku

  Dnia 14 listopada 2018r. uczniowie klas V-VII wyjechali na wycieczkę szkolną do Olsztyna. Jej celem było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego oraz obejrzenie widowiska ,,Królowa Śniegu".

  Zgodnie z planem o godz. 10.00 uczestnicy wycieczki odwiedzili miejscowe Muzeum Przyrody, biorąc udział w lekcjach na temat: ,,Tropiciel"(klasa V) i ,,Ciekawostki z życia zwierząt Warmii i Mazur” (klasy- VI i VII). Następnie obejrzeli wystawę - „Zwierzęta Warmii i Mazur”. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie poznali bogatą faunę Warmii i Mazur. Zobaczyli też eksponaty różnych gatunków zwierząt tu występujących, od potężnego żubra i łosia, przez liczne ptaki, do dwumetrowego suma. Dowiedzieli się również, jakie gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem.

  O godz. 12.00 uczestnicy wycieczki udali się do olsztyńskiej hali widowiskowej ,,Urania". Tam obejrzeli widowisko pt. ,,Królowa Śniegu" oparte na motywach baśni H.CH. Andersena , a przygotowane przez Moskiewską Rewię na Lodzie. Przez 70 minut wrócili pamięcią do chwil, kiedy lubiany przez nich utwór czytali im ich rodzice czy starsze rodzeństwo. Wzruszająca do łez historia Kaja i Gerdy wytańczona przez tancerzy na lodzie wywołała powszechny aplauz młodych widzów. Niezapomniane wrażenia wzbudziła w nich przede wszystkim piękna muzyka , choreografia pełna indywidualnych popisów tanecznych z trudnymi elementami jazdy figurowej , bogata scenografia, zwłaszcza wspaniałe kostiumy oraz niezwykłe efekty pirotechniczne.

  Mimo zmęczenia w drodze powrotnej do szkoły wszystkim uczniom dopisywał wspaniały nastrój, bo uczestniczyli w niezwykłych lekcjach przyrody (,,Tropiciel", ,,Ciekawostki z życia zwierząt Warmii i Mazur”) w Muzeum Przyrodniczym oraz języka polskiego, muzyki czy plastyki (,,Królowa Śniegu") w Uranii. Z całą pewnością ciekawe zajęcia przeprowadzone w tak niecodziennej scenerii na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki szkolnej do Olsztyna.

  Lekcja w muzeum i na lodowisku - Obrazek 1

  Danuta Fijoł

  Danut

 • Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole

  09.11.2018

  "Strzeżcie ojczyzny jak strzegły jej pokolenia, które przed nami żyły, 
  strzeżcie, gdy ktoś obcy, może jedynie na nowo nas zniewolić. 
  Ta ziemia droga była tym, którzy za nią oddawali swe życie..." 
  Jan Paweł II

  Dla uczczenia 100. lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, od września 2017 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu pt.  ,,Dla Niepodległej”. Głównym celem naszych działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie uczniów dziejami Polski i Polaków oraz promowanie patriotyzmu.  Poprzez uczestnictwo w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, konkursach oraz uroczystościach o charakterze patriotycznym,  nasi uczniowie poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią i tradycja narodową. 
  W dniach od 5 do 9 listopada 2018 r. z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę,   odbywał się w naszej szkole Tydzień Patriotyczny. W tym czasie nasi uczniowie zaangażowali się  w prezentację wielu inicjatyw i działań propagujących patriotyzm.
  W poniedziałek 5 listopada uczniowie klas V – VIII, czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom patriotyczne wiersze Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej  i Jana Kochanowskiego.
  We wtorek 6 listopada  rodzice i nauczyciele, włączyli się w akcję ,,Czytamy Dla Niepodległej” , czytając uczniom klas starszych fragmenty wybranych utworów K.W. Wójcickiego, H. Sienkiewicza, A. Kamińskiego, St. Żeromskiego i A. Mickiewicza.  Natomiast na zajęciach historii uczniowie klas IV  – VIII oglądali fragmenty filmów o bohaterach (m.in. o  Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wojciechu Korfantym, Wincentym Witosie) i walce o niepodległość. 
  W środę 7 listopada rozegraliśmy na terenie przyszkolnym Terenową grę historyczną ,,Niepodległa”.  W grze wzięło udział pięć drużyn złożonych z uczniów  klas IV – VIII.  Uczestnicy gry, zaopatrzeni w mapy i specjalne ,,glejty” ,  musieli przejść trudną drogę od III rozbioru Polski,  poprzez Legiony Polskie we Włoszech, Polskie Powstania Narodowe, Walkę Polaków o Wolność, I wojnę światową, Odzyskanie Niepodległości, aż do Niepodległej.  Przygotowane zadania, które były odpowiednio punktowane dotyczyły m. in. zaborów i państw zaborczych, polskiego hymnu narodowego, polskich powstań narodowych haseł niepodległościowych, umiejętności praktycznych, znajomości wybitnych Polaków, którzy w czasach zaborów rozsławiali imię Polski na całym świecie oraz Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Nad przebiegiem gry czuwali w wyznaczonych punktach uczniowie ,,punktowi” oraz rodzice i nauczyciele. Trzeba przyznać, że drużyny dzielnie walczyły o Niepodległą... i Niepodległa jest z nami... Gra zakończyła się w świetlicy szkolnej, gdzie odbyło się podsumowanie. Wręczanie  nagród w postaci  Medali dla Niepodległej dla zwycięskiej drużyny i słodkiego upominku dla wszystkich uczestników gry odbyło się w czwartek 8 listopada podczas uroczystego Śpiewania Dla Niepodległej.
  W czwartek 8 listopada uczniowie klas 0 – VIII w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej,  Śpiewali dla Niepodległej pieśni legionowe i  patriotyczne.  Każda klasa zaprezentowała się pięknie, dostarczając wszystkim obecnym wielu wzruszeń.
  W tym dniu swoją obecnością zaszczycił nas pan Józef Zysk, wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP .  Pan Józef, ubrany w mundur Marszałka, z szablą u boku,  przybliżył nam postać Józefa Piłsudskiego,  człowieka z zasadami, który bardzo kochał i szanował swoją matkę oraz wyjątkowo kochał dzieci, cenił rodzinę i pracę zbiorową. Spotkanie z Marszałkiem  na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy panu Józefowi za poświęcony czas i niezwykłą lekcję historii.
  W piątek 9 listopada o godzinie 10.45,  na sali gimnastycznej odbyła  się  uroczysta akademia poświęcona 100-leciu odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.  Rozpoczynając uroczystość  p. Teresa Bryła przypomniała wszystkim obecnym, że 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, to wielkie święto wszystkich Polaków.  Zwróciła się również z prośbą o zachowanie pamięci o tych wszystkich, którzy za naszą wolność zapłacili najwyższą cenę.  Następnie uczniowie klasy VI i VII przedstawili pierwszą część programu artystycznego pt. ,,Nie gniewaj się na nas Polsko", w którym pokazali jak można  we współczesnych czasach kochać swoją Ojczyznę i jak okazywać szacunek dla symboli narodowych. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy  0 A oraz VI - VIII  ukazali  w pięknym montażu słowno - muzycznym trudną drogę, jaką Polska i Polacy przeszli od utraty niepodległości w roku 1795, aż  do jej odzyskania po 123 latach, w 1918 roku. O godzinie 11.11, włączając się w akcję ,,Rekord dla Niepodległej"  wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. 
  Następnie odbyło się  wręczenie dyplomów i  nagród laureatom konkursu plastycznego pt.  ,,Poczet wielkich Polaków na 100 - lecie Niepodległości".  
  W ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę zadbaliśmy również o odświętną dekorację klas i korytarzy szkolnych. Na dolnym korytarzu pojawiła się wystawa tematyczna pt. ,,Bo chcieli być wolni" przybliżająca trudne drogi Polaków do niepodległości , wiodące od końca XVIII wieku,  aż po drugą połowę XX wieku, bo przecież w ciągu tych stu lat, nasza Ojczyzna cieszyła się wolnością przez niecałe pół wieku.
  Podjęte  przez nas działania przybliżyły uczniom w atrakcyjnej formie wiedzę historyczną o Polsce, jak również koncepcję pozytywnego patriotyzmu czasów współczesnych oraz pobudziły do aktywnego obchodzenia świąt narodowych i podkreśliły ich rolę we współczesnym społeczeństwie. 
  Nasze działania związane z realizacją projektu ,,Dla Niepodległej" będą kontynuowane do końca roku szkolnego. 

   

  Dla Niepodległej - Tydzień Patriotyczny

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 1

  Nasza szkoła - Dla Niepodległej

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 2

  Czytamy dla Niepodległej w klasach 0 - III

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 3

  Czytamy dla Niepodległej  w klasach  IV - VIII

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 4

  Dla Niepodległej - Terenowa gra histryczna ,,Niepodległa"

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 5

  Śpiewamy dla Niepodległej  pieśni patriotyczne i legionowe

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 6

  Spotkanie z panem Józefem Zyskiem 

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 7

  Dla Niepodległej - akademia i wspólne odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego" 

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 8

   Dla Niepodległej nasi młodzi sportowcy

  Obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole - Obrazek 9

  Teresa Bryła

   

 • Ślubowanie uczniów klasy I

  18.10.2018

  „Jak oni ślubują”

  19 października 2018 r. w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera, ponieważ nadszedł długo wyczekiwany dzień ślubowania pierwszoklasistów. Dzieci ubrane na galowo, w kredkowej scenerii sali gimnastycznej, zaprezentowały swoje umiejętności w plebiscycie pt. "Jak oni ślubują?" Pierwszoklasiści musieli wykazać się doskonałą znajomością  zasad zachowania, zdrowego odżywiania i własnego kraju. Zarówno jurorzy jak i wszyscy obecni na uroczystości nagrodzili ich umiejętności gromkimi brawami. Burzą oklasków nagrodzono również uczniów przebranych za kucharzy, którzy stworzyli „orkiestrę” grającą na  łyżkach, pokrywkach i innych przedmiotach kuchennych i pięknie zaśpiewali piosenki. Jednak najwięcej emocji wzbudził „Taniec flag” w wykonaniu dziewczynek.  A  znamienita komisja, w skład której wchodziły  takie sławy jak: Dorota Zawadzka – super niania, Magda Gessler – mistrzyni kuchni i specjalistka od zdrowego odżywiania, Komendant Główny Policji, oraz przedstawiciel pana prezydenta - Generał Wojska Polskiego – jednogłośnie orzekła, że dzieci są  gotowe, aby przyjąć je w poczet uczniów szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Krzysztof Osowski dokonał symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach, a wychowaczyni pani Urszula Rynkiewicz wręczyła wszystkim pamiatkowe dyplomy.

  Uroczystość dostarczyła wielu wzruszeń zarówno rodzicom, gronu pedagogicznemu  i całej społeczności uczniowskiej. Zgodnie z tradycją szkoły, dzieci posadziły na przyszkolnym terenie zielonym pamiątkowe drzewko. W klasie na wszystkich  czekał wspaniały tort oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Ślubowanie uczniów klasy I - Obrazek 1

  Urszula Rynkiewicz

 • 18.10.2018

  Moduł Teresa Bryła został zmodyfikowany

 • BohaterON w naszej szkole

  18.10.2018

                         BohaterON w naszej szkole - Obrazek 1

  www.bohateronwtwojejszkole.pl 

   https://web.facebook.com/BohaterON/ 

  Za Waszą młodość i marzenia

  Za odwagę i wiarę

  Za poświęcenie

  Za determinację w walce

  Za krew, cierpienie  i łzy

  Za miłość do Ojczyzny

  Za Wasze piękne życie

  Dziękujemy! 

                                                

                          BohaterON w naszej szkole - Obrazek 2

  Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich!

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym BohaterON – włącz historię.  W ramach realizacji projektu, nauczycielka historii przeprowadziła   zajęcia  tematyczne dotyczące Powstania Warszawskiego, jednej z największych akcji zbrojnych zorganizowanych przez państwo podziemne w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni Powstanie trwało od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku. Były to dni  pełne wielkich  ofiar, ale i  wielkiej chwały oraz wiary w wolność Ojczyzny.  W czasie zajęć uczniowie przygotowali kartki z życzeniami, które wysłaliśmy do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie Ojczyzny.

  BohaterON w naszej szkole - Obrazek 3

  Teresa Bryła

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
  11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66
 • 89 761 58 41

Galeria zdjęć