Nawigacja

Nawigacja

Zielona Flaga

Rok 2014/2015

audyt_klas_1-3_poczatkowy_2014-2015(1).pdf

audyt_klas_4-6_poczatkowy_2014-2015-apop.pdf

audyt_klas_1-3_koncowy_2014-2015.pdf

audyt_klas_4-6_koncowy_2014-2015-a.pdf


Kodeks ekologiczny

Wzorem ubiegłego roku już na początku roku szkolnego przeprowadziliśmy audyt w klasach I – III oraz IV – VI. Wnioski z audytów pozwoliły nam wybrać tematy przewodnie, nad którymi będziemy pracować w roku bieżącym. W roku szkolnym  2014/2015  wszyscy włączamy się w realizację tematów: 

1. Żywność – zdrowo, lokalnie i odpowiedzialnie,

2. Ograniczenie odpadów.

Każda klasa przygotowała swoje zobowiązania, które stały się podstawą naszego Kodeksu Ekologicznego.

Kodeks Ekologiczny na rok szkolny 2014/2015

Żywność – zdrowo, lokalnie i odpowiedzialnie

1. Będziemy jeść owoce i warzywa, bo to na zdrowie dobrze wpływa.

2. Zamiast chipsów zjemy jabłuszka.

3. Jemy tylko zdrowe rzeczy.

4. W  kanapki codziennie wkładamy warzywa lub owoce.

5. Ograniczymy słodycze i słodkie napoje.

6. Będziemy jeść mniej chipsów, a więcej warzyw i owoców.

7. Zawsze będziemy jeść śniadanie.

8. Będziemy jeść dużo świeżych owoców

Ograniczenie odpadów

1. Będziemy używać dwóch stron kartki papieru.

2. My małe dzieci nauczymy się jak segregować śmieci.

3. Do napojów używamy bidonów wielokrotnego użytku.

4. Idąc do sklepu po zakupy wezmę ze sobą torbę, plecak lub koszyk.

5. Kupujemy napoje w pojemnikach wielokrotnego użytku.

6. Wokół szkoły nie śmiecimy.

7. Kanapki do szkoły przynosimy w zasobnikach wielokrotnego użytku.

8. Nie będziemy śmiecić.

Bożena Plona


Listy dla Ziemi
Po raz kolejny nasi uczniowie włączyli się do akcji Fundacji Arka pisząc "Listy dla Ziemi". W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Nie bądź jednorazowy".

Bożena Plona

Gazetki o zdrowym odżywianiu

Klasowe gazetki o zdrowym odżywianiu mają ciągle przypominać uczniom, aby dbali o swoje organizmy. Pamiętajmy, że ciągle aktualne jest hasło: "W zdowym ciele, zdrowy duch".

 

Bożena Plona


Biblioteka 

W bibliotece szkolnej można obejrzeć interesującą wystawę książek i czasopism na temat zdrowego odżywiania "Przepis na zdrowie". Wystawa cieszysię dużym zainteresowaniem uczniów.

Teresa Bryła


Samorząd Uczniowski

Witaminowy poczęstunek w czasie Dnia Patrona

Podczas obchodów Dnia Patrona rodzice oraz Samorząd Uczniowski przygotowali dla nas zdrowy, witaminowy poczęstunek. Podczas przerwy mogliśmy spróbować smacznych, zdrowych owocowo- warzywnych sałatek , koreczków oraz przepysznych ciast. Samorząd uczniowski przygotował zaś składniki, z których każdy z nas przygotował sobie ulubioną kanapkę. 

Katarzyna Jakubowska

 

Kolorowe dni witaminowe.

Od 16 marca co środę obchodzimy  Kolorowe Dni Witaminowe podczas których przynosimy  owoc lub warzywo w kolorze królującym tego dnia i ubieramy się w tym kolorze:

18 marca świętowaliśmy z kolorem pomarańczowym

15 kwietnia obchodziliśmy święto koloru zielonego

29 kwietnia będziemy świętować z kolorem czerwonym

6  maja będzie dniem wszystkich kolorowych owoców

13 maja  będzie świętem koloru żółtego

 

W międzyczasie w dniach od 20 do 24  kwietnia będziemy obchodzić „ Tydzień bez słodyczy i napojów gazowanych”. Każda klasa ma za zadanie wykonać plakat promujący  ten tydzień.

Katarzyna Jakubowska


Klasa 0A

Nasz mały ogródek

"Nasz mały ogródek"  -  dzieci z grupy 0A założyły wiosenną hodowlę. Tata Piotrka wykonał dla nas poziomowe skrzynki, w których posialiśmy nasiona aksamitek. Gdy urosną, przesadzimy je na naszą grządkę przed szkołą. Posialiśmy również koperek, rzeżuchę, zasadziliśmy cebulki na szczypiorek.  Już po tygodniu zauważyliśmy, że rośliny w naszym  małym ogródku  pięknie rosną. Podlewamy je systematycznie. Z wielką radością zauważyliśmy również, iż z żołędzia, który posadziliśmy na jesieni w doniczce, wyrasta małe dąbek. Gdy zrobi się cieplej znajdziemy miejsce i przesadzimy go na teren szkoły. Codziennie obserwujemy zmiany w naszym "małym ogródku".

Hanna Kuźmicz

Zdrowe śniadanie 

Po raz kolejny  dzieci z grupy 0A Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach przygotowały zdrowe śniadanie. Zgodnie z przyjętym hasłem "Będziemy jeść owoce i warzywa - bo to na zdrowie dobrze wpływa" przygotowaliśmy kanapki, do których wykorzystaliśmy nowalijki z klasowego ogródka. Kanapki smakowały wyśmienicie. Produkty na zdrowe kanapki: twarożek, masło, śmietana, szczypiorek, koperek, rzeżucha, świeże bułeczki. Wykonanie: małe, sprytne i chętne do pomocy rączki. Polecamy wszystkim.

Hanna Kuźmicz

Owocowe szaszłyki

Dnia  06.05.2015r. przedszkolaki z grupy 0A przyniosły do szkoły wiele kolorowych owoców i warzyw. Po obejrzeniu inscenizacji pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”  z zapałem przystąpiły do wykonania owocowych szaszłyków. Połączenie różnych owoców okazało się dobrym pomysłem. Nawet „owocowe niejadki” chętnie zajadły samodzielnie wykonany deser owocowy. Następnego dnia dzieci wykonają sałatki warzywne. Działania te mają na celu pogłębienie wiadomości dzieci oraz ich rodziców na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Codzienne ich spożywanie bardzo urozmaica dietę dzieci, dostarczając niezbędnych witamin.

 Hanna Kuźmicz

Grządka przed szkołą

W klasowym ogródku oprócz nowalijek pięknie wyrosły nam rozsady kwiatów – aksamitek i cynii.  Rośliny wysadziliśmy na naszą długą grządkę przed szkołą. Będziemy dbać o nie i obserwować jak rosną. Mamy nadzieję, iż pięknie zakwitną.

Hanna Kuźmicz

Sadzimy dęby

Dnia 06.05.2015r. zerówkowicze z grupy 0A przesadziły małe dęby na teren przy szkole. Miejsce wskazał nam Pan konserwator. Nasze dęby ogrodziliśmy płotkiem aby bezpiecznie rosły.

Hanna Kuźmicz

Kodeks ekologiczny kl.0A

Hanna Kuźmicz


Klasa 0B

Ziołowy ogródek. 

W środę 25 marca dzieciaki z oddziału 0B pracowały przy zakładaniu kwiatowo- ziołowego ogródka w sali. Wspólnie przygotowały ziemię w doniczkach, wsiewały nasiona ziół oraz cebulki kwiatów. Przedszkolaki posiały bazylię, majeranek, a na gazie zanurzonej w słoiku umieściły fasolę. W ten sposób dzieci obserwują różnicę kiełkowaniu i wzroście roślin. Codziennie przedszkolaki będą oglądać przez lupkę nasz piękny wiosenny kącik przyrodniczy i wspólnie wyciągać z niego wnioski.

Agnieszka Pawelczyk

Światowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia dzieci z oddziału 0B obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Na zajęciach wykonały farby z różnych rodzajów gleby i namalowały przepiękne obrazki. Napisały również listy do Ziemi i dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o naszą planetę. Na koniec wykonaliśmy eksperyment „Jak powstaję wulkany”.

Agnieszka Pawelczyk


Klasa I

Zakładamy zielony ogródek.

Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym
w szkole, dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. Dzięki kącikowi przyrody udaje się dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin, zwierząt i środowiska. Dlatego też, przez kilka dni dzieci z klasy I zakładały swój zielony ogródek. Pierwszym etapem założenia zielonego ogródka było przygotowanie ziemi w doniczkach.  Pierwszaki wspólnie sadziły cebulę oraz siały nasiona  rzeżuchy. Posialiśmy również owies oraz posadziliśmy trzy rodzaje kwiatów: narcyzy, tulipany i żonkile. Założyliśmy również hodowlę fasoli. Jedne nasiona wsadziliśmy wprost do ziemi, a drugie na gazie, zanurzonej w słoiku z wodą. W ten sposób dzieci obserwują różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście.

Sylwia Kozera

''Tydzień bez słodyczy i napojów gazowanych" w kl.I

W tym tygodniu ze względu na zorganizowany w szkole Tydzień bez słodyczy i napojów gazowanych” w pierwszej klasie odbyło się wielkie pieczenie gofrów bez cukru z owocami. Do pracy zabraliśmy się zaraz  po śniadaniu. Rozpoczęliśmy od przygotowania produktów. Jedna grupa dzieci wsypywała i wlewała do miski wszystkie potrzebne produkty: wiejskie jajka, mleko, mąkę i dokładnie mieszała je mikserem. Druga grupa  kroiła wszystkie przyniesione owoce. Następnie, kiedy wszystkie 4 gofrownice były już odpowiednio nagrzane przystąpiliśmy do pieczenia. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z jakimi owocami będzie je jadł. Do wyboru były mandarynki, pomarańcze, winogrona, jabłka, brzoskwinie, ananasy oraz przygotowany przepyszny syrop z kiwi. Wszystkie wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Gofry były tak pyszne, że niektóre dzieci skorzystały z dokładki. Zamiast niezdrowych napojów gazowanych dzieci wypiły soczek z ananasów i brzoskwini. Pierwszaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się  samodzielnie przygotowało.

Sylwia Kozera

Klasa I pamięta o swoim zielonym ogródku klasowym.

W piątek 17 kwietnia dzieci z klasy pierwszej w swoim ogródku klasowym, zasiały: rzodkiewkę, sałatę, koperek, majeranek, pietruszkę, ogórki, kminek, pomidorki oraz oczywiście kwiatki, które później wysadzą na swój klomb przed szkołą.

Sylwia Kozera

Kodeks Ekologiczny klasy I

Pierwszaki robią kanapki.

Pierwszaki  podjęły po raz  kolejny wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy pyszne zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. To już kolejna próba kulinarna naszych małych pociech. Pierwszaki już  wcześniej robiły  sałatkę owocową, gofry, kanapki. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Sylwia Kozera

 


Klasa II

„Talerz zdrowia”

13 lutego 2015 r. w naszej klasie zorganizowaliśmy zajęcia warsztatowe pt. „Talerz zdrowia”, Wykonaliśmy piramidę zdrowego żywienia po to, aby ułatwić nam i naszym rodzicom planowanie codziennej diety. Nasza piramida w przejrzysty sposób pokazuje, jakie powinny być proporcje pomiędzy spożywanymi produktami należącymi do różnych grup pokarmów. Dobrze znać jej zasady – dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

G. Plona

"Ogródek klasowy”

Pod koniec lutego każdy z nas przyniósł z domy cebulę, którą posadziliśmy w doniczce. Na efekt naszej pracy długo nie musieliśmy czekać. Teraz tniemy sobie szczypiorek i wkładamy do naszych kanapeczek, które o wiele lepiej smakują!

G. Plona

„Drugie życie surowców wtórnych”

Wykonując jabłuszka z surowców wtórnych uczniowie kl. II przekonali się, że wykorzystując

,,śmieci” można dobrze się bawić i stworzyć coś pięknego i ciekawego.

G. Plona

„Przyjaciel pszczół”

W tym roku dołączyliśmy do Akademii Przyjaciół Pszczół i wspólnie z rodzicami będziemy przestrzegali zasad:

ü     Nie wypalam traw i liści

ü     Sadzę rośliny rodzime, unikam inwazyjnych

ü     Pozostawiam miejsca półdzikie

ü     Używam nawozów naturalnych

ü     Pomagam tworzyć gniazda dla pszczołowatych

Każdy z nas wykonał swoją pszczołę, którą zawiesiliśmy na drzwiach naszej klasy, jako znak, że w naszej klasie dbamy o pszczoły.

G. Plona


Klasa III

Piramida żywieniowa

Klasa III wykonała w grupach piramidę żywieniową. Liderzy omówili jej kolejne warstwy - znaczenie poszczególnych rodzajów pokarmów dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Następnie każdy uczeń wyciągnął wnioski na temat: Czy odżywiam się prawidłowo; czy powinienem zmienić sposób odżywiania? Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zmienią sposób odżywiania na zgodny z piramidą żywieniową.

Urszula Rynkiewicz

Śniadanie daje moc!

Teraz wiemy, że śnaiadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Daje nam energię niezbędną do rozruszania ciała i umysłu. Uczniowie klasy III wraz z rodzicami przygotowali pyszne i zdrowe śniadanie. Omawiali w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety płynące ze zrowego odzywiania. Nasze zrowe śniadanie bardzo nam smakowało!

Urszula Rynkiewicz

Nasz pyszny i zdrowy koktajl bananowy!

Uczniowie klasy III wiedzą , jak należy dbać o zdrowie. Wspólnie z rodzicami zrobili koktajl bananowy z mleka pochodzącego z gospodarstwa państwa Szablaków. Jednocześnie nauczyli się obsługi blendera. Z wielkim apetytem degustowali potem smaczny i pożywny napój, ktory smakował rownież panu dyrektorowi. Na degustację pożywnego koktajlu bananowego zostały też zaproszone najmłodsze dzieci ze szkoły, które głosno wyraziły swoje uznanie dla jego walorów smakowych.

Urszula Rynkiewicz

Nowalijki z klasowego ogródka

Wiosna to czas kiedy organizm człowieka ma duże zapotrzebowanie na witaminy i sole mineralne, więc klasa III postanowiła założyć ogródek klasowy. Ta forma dostarczania organizmowi potrzebnych składników nie jest zbyt popularna i dla wielu uczniów jest nie znana. Hodujemy rzeżuchę, kiełki rzodkiewki, kiełki słonecznika, szczypiorek, bazylię, majeranek, pietruszkę, miętę. W sali nr 10 każdy uczeń może do kanapki uszczypnąć sobie zielonego dodatku do kanapki.

Urszula Rynkiewicz

Klasowy Kodeks Ekologiczny

Nasze zobowiązania do Kodeksu Ekologicznego

●  Zamiast Chipsów zjemy kilka jabłuszek, a bardzo szczęśliwy będzie nasz brzuszek.

● Do sklepu bierzemy ze sobą torbę, plecak lub koszyk, dzięki temu przyniesiemy do domu mniej  

    foliowych czy plastikowych toreb.

Urszula Rynkiewicz

Sadzenie kwiatów

W dniu 21.04.2014r. uczniowie klasy III zasadzili na swoim klombie kolorowe bratki. Kwiaty zostały zakupione przez rodziców. Będziemy dbali o swój klomb i cieszyli się  widokiem pięknych kwiatków.

Urszula Rynkiewicz

Ekologiczne granie

Klasa III wykonała proste ekologiczne instrumenty muzyczne z różnych opakowań odpadowych: grzechotka i szurak - ścierak. Instrumenty zostały wykorzystane do akompaniamentu do Piosenki ekologicznej.

Urszula Rynkiewicz

Spotakanie z pszczelarzem

W środę 6 maja 2015r. w klasie III odbyło się spotkanie  z panem Sławińskim- tatą Wiktora, który zajmuje się pszczelarstwem. Nasz gość bardzo interesująco opowiadał o swojej pasji, wszyscy uważnie słuchaliśmy jego ''pszczelich opowieści''.  Niewątpliwie wielką atrakcją  spotkania stały się przedmioty, które nam  zademonstrował: elementy ubioru pszczelarza, urządzenia do pozyskiwania miodu. Uczniowie z kl. III i 0A poznali wiele tajemnic z życia pszczół – tych niezwykle pożytecznych owadów a przede wszystkim dowiedzieli się, jakie jest znaczenie pszczół w przyrodzie oraz jakie są konsekwencje wymierania tych owadów. Każdy z bliska mógł zobaczyć urządzenia do pozyskiwania miodu i przymierzyć element stroju pszczelarza.   Zobaczyliśmy również jak wyglądają żywe pszczoły i ich wrogowie - szerszenie. Nasz gość chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Pan Sławiński podarował  nam również miód z własnej pasieki, który uczniowie z klasy III wykorzystają do wykonania napoju miodowego. Dziękujemy  za wprowadzenie w tajemnice pszczelarstwa.

Urszula Rynkiewicz

Nasze Listy dla Ziemi

Urszula Rynkiewicz

Za pan brat z miodem i cytryną

15 maja 2015r. uczniowie klasy III wspólnie z rodzicami wykonali napój z miodu i cytryny z pasieki p. Jarosława Sławińskiego. Dzieci ze smakiem piły własnoręcznie przygotowany napój i dowiedziały się, że zamiast niezdrowych napojów gazowanych można w krótkim czasie wykonać świetny i pożywny smakołyk, który działa kompleksowo na zdrowie. Polecamy wszystkim!

Urszula Rynkiewicz


Klasa IV

Ogródek warzywny

Młodzi ekolodzy z klasy IV wspólnymi siłami przygotowali klasowy ogródek warzywny. Zasiali w nim sałatę i posadzili cebulę na szczypior. Dodatkowo posiali na odpowiednim podłożu zieloneą, smaczneą i zdrowej rzeżuchę. Kanapki z własnorecznie wyhodowanymi warzywami, będą z pewnością wszystkim smakowały. 

Bogdan Kuźmicz

Smaczne i zdrowe ekologiczne śniadanie klasowe

Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły udowodnili jak szybko, zdrowo i smacznie można wspólnie zrobić śniadanie na godzinie wychowawczej. Warunkiem racjonalnego i zdrowego odżywiania są produkty ekologiczne. Takie też znalazły się na naszych dwóch stołach, ponieważ chłopcy i dziewczęta wykonywali zadanie oddzielnie. Wszystko wyszło znakomicie. Przygotowane kanapki smakowały wszystkim, a należy podkreślić, że apetytu nikomu nie brakowało.                         

Klasowy redaktor : Gabriela Moskalewicz


Klasa V

Kodeks ekologiczny klasy V

Danuta Fijoł

Klasowy ogródek warzywny

Zespół ekologiczny klasy V złożony z uczniów i rodziców w ramach działań promujących zdrowe odżywianie  przygotował  w sali  nr 16   warzywny ogródek  klasowy. Znalazły się w nim  głównie  nowalijki, czyli sałata, szczypior, rzodkiewka oraz rzeżucha i szczaw- cenny ze względu na  walory smakowe.    Są one  źródłem niezbędnych do życia witamin oraz mikroelementów  takich jak; witamina C, A, E, D,  B, wapń, magnez, potas , żelazo  oraz kwas foliowy. Zielone  warzywa to samo zdrowie, dlatego piątoklasiści  dodadzą   je do  swoich  kanapek spożywanych w szkole  podczas drugiego śniadania.

Danuta Fijoł

Lekcje  o zdrowym odżywianiu i odpadach

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy V   omawiali  tematykę  działań realizowanych w ramach Zielonej Flagi.  Podczas zajęć  na temat: ,,W trosce o naturę” mówili o  przedsięwzięciach  chroniących  środowisko ukierunkowanych   na  gospodarowanie odpadami.                                            

Z kolei celem lekcji - ,,Kilka słów o zdrowym odżywianiu”- było odwołanie się do  zasad zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Piątoklasiści  dyskutowali także  o  wpływie  słodyczy na zdrowie młodego organizmu oraz redagowali  zdrowe przepisy na małe desery z wykorzystaniem bogatych w witaminy  owoców.

Danuta Fijoł

Kolorowe kanapki

Uczniowie klasy V na godzinie wychowawczej uczyli się,  jak zrobić  zdrowe, smaczne i kolorowe kanapki . Czteroosobowe   zespoły  przygotowywały   je,  wykorzystując głównie bogate w witaminy warzywa, czyli sałatę zieloną, sałatę lodową, paprykę, pomidory, ogórki i  rzodkiewkę. Przygotowane przez uczniów  kanapki tak smakowały  i  wyglądały, że  błyskawicznie zostały zjedzone, a apetyt dopisywał nawet tzw. ,,niejadkom”.

Danuta Fijoł

''W zdrowym ciele zdrowy duch"

,,W zdrowym ciele zdrowy duch”- pod takim tytułem uczniowie klasy V  przygotowali apel  propagujący wśród dzieci  zdrowe odżywianie  oraz aktywność fizyczną. Najpierw tanecznym krokiem  uczniowie klasy 0 a zachęcali swoich starszych kolegów i koleżanki do ćwiczeń podwyższających ich sprawność fizyczną. Następnie piątoklasiści  mądrym słowem i zabawną piosenką udzielali  bohaterce przedstawienia  rad dotyczących zdrowego żywienia.  Krytycznie odnieśli się do słodyczy  mających  negatywny wpływ zarówno na  jej  sylwetkę, jak i zdrowie. Ostatecznie przekonali ją i jej rodziców do niewielkich  posiłków bogatych w  witaminy zawarte w warzywach  i owocach.
Naukę płynącą z przedstawienia zawarł w swych słowach -Mateusz – odtwórca roli taty.
,,To prawda, trzeba jeść różnych rzeczy wiele ,
żeby wyglądać jak człowiek, nie jak cielę.
Śniadanie jak król , obiad jak zwykli ludzie,
a kolację niczym u żebraka w budzie”.

Danuta Fijoł

Czwartkowe śniadania z warzywami i owocami

W ramach realizacji   zadania :,, Żywność – zdrowo, lokalnie i odpowiedzialnie” uczniowie piątej klasy systematycznie przygotowywali  tzw. ,,Czwartkowe śniadania z warzywami i owocami”. Praktycznie wdrażali więc  zasady zdrowego żywienia  podczas drugiego śniadania spożywanego w szkole na  dwóch pierwszych przerwach.
Z kolei podczas ,,Dnia owoców i warzyw” mieli okazję delektować się najróżniejszymi  warzywami i owocami zarówno  rodzimymi ,jak i  egzotycznymi Najbardziej  im smakował  granat i mango,  natomiast niewielu chętnych było na awokado.


Danuta Fijoł


Klasa VI

Kodeks ekologiczny klasy VI.

Kodeks ekologiczny klasy VI przypomina nam na bieżąco, na co szczególną uwagę będziemy zwracać w bieżącym roku szkolnym. Praca nad jego formą graficzną dała nam dużo satysfakcji, a efekty każdy może ocenić sam.

Krzysztof Plona

Klasowy ogródek warzywny.

Uczniowie naszej klasy postanowili w tym roku sami zadbać o świeże warzywa, które mają być dodatkiem „witaminowym” do kanapek. Zespół klasowych ogrodników zabrał się do pracy z wielkim zapałem. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zbiory.

Krzysztof Plona

Klasowy konkurs plastyczny „Moje ulubione warzywo”.

Dbając o zdrowe żywienie klasa VI postanowiła przedstawić swoje ulubione warzywa w formie prac plastycznych. Okazało się, że najbardziej lubianym warzywem jest marchewka. Nasze prace konkursowe zostaną wykorzystane do przygotowania gazetki klasowej o zdrowym żywieniu, która powstanie niebawem.

Krzysztof Plona

Tydzień bez słodyczy i napojów gazowanych.

W ramach obchodów „Tygodnia bez słodyczy i napojów gazowanych klasa VI przygotowała plakat, który zawisł przed salą numer 17.

Krzysztof Plona

Naklejki - przypominajki
Uczennice kl. VI włączając się w akcje oszczędzania wykonały naklejki - przypominajki, które rozmieściły w różnych pomieszczeniach szkoły. Naklejki te mają przypominać m. in. o tym, aby:

- gasić światło

- zakręcać krany

- zgniatać kartoniki po mleku i sokach

- drukować kartki dwustronnie.

Magda Kopytek i Iza Kozłowska

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
    11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66
  • 89 761 58 41

Galeria zdjęć