Klasa III omawiała piękną lekturę pt. „Drzewo do samego nieba” – Marii Terlikowskiej. Książka pokazuje potrzebę solidarności, siłę grupy oraz wartość współpracy. Uczniowie stworzyli ciekawe prace – Drzewa opowieści i Drzewa postaci. Udowodnili, iż dokładnie pamiętają zdarzenia i bohaterów książki.
Hanna Kuźmicz
Dosyć już mrozów, chłodów i ciemności. Nadszedł czas ciepła, delikatnych listków i kwitnących kwiatów. Czas spacerów, wycieczek, słońca rozkosznie grzejącego, słońca poprawiającego humor, słońca budzącego przyrodę do życia!
I choć wiadomo, że w marcu jak w garncu i jeszcze nie raz będzie zimno, to jednak... Wiosna! Wiosna!
Dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach uroczyście pożegnali zimę i powitali najpiękniejszą z pór roku!
Nie mogło zabraknąć Marzanny - słomainą pannę wykonali ósmoklasiści. Bardzo się postarali, kukła wyszła naprawdę okazała. Co wyjątkowo istotne - szkolna Marzanna była ekologiczna, wykonana całkowicie z naturalnych materiałów.
Radośnie i wesoło przebiegał spacer wokół szkoły. Gałązki przystrojone kolorową bibułą, malowane kwiaty w bajecznych barwach, wiosenne kapelusze, a nawet różowa peruka - wszyscy byli gotowi na powitanie wiosnych dni.
Tradycji stało się zadość - Marzanna spłonęła, zima została pożegnana.
Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wierszem przywitały nową porę roku.
Wiosno, witamy Cię serdecznie! Wyglądaliśmy Cię, czekaliśmy bardzo! Zostań z nami, rozgość się w szkolnym parku i w naszych sercach!
Ewelina Cichocka
Uczniowie z klasy II, podczas zajęć dotyczących zdrowego odżywiania i realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”, wykonali pyszne i zdrowe sałatki.
Ubrani w fartuszki, z czystymi rączkami przystąpili do pracy. Wszystkie owoce zostały dokładnie umyte i obrane ze skórki, następnie uczniowie samodzielnie je kroili i łączyli ze sobą w przygotowanych miseczkach.
Po wykonaniu kolorowej, pachnącej sałatki przystąpili do ich degustacji. Smakowały wyśmienicie, jednocześnie dzieci uświadomiły sobie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz o korzyściach płynących z codziennego spożywania owoców i warzyw.
S. Kozera
W ubiegły roku szkolnym uczniowie obecnej klasy V z przyczyn niezależnych od nich nie zdawali egzaminu na kartę rowerową. W bieżącym roku szkolnym w okresie od 01.10.2021r. do 23.11.2021 roku uczestniczyli w zajęciach wspomagających w ramach programu „ Rowerem bezpiecznie i zdrowo”.
ZAŁOŻENIA PROGRAMU
Cel ogólny:
- kształtowanie postaw i nawyków zapewniających bezpieczeństwo na drodze.
Cele szczegółowe:
- doskonalenie stosowania zasad i przepisów o ruchu drogowym,
- popularyzacja roweru jako środka transportu i rekreacji,
- rozwijanie wyobraźni i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze,
- przygotowanie dzieci do egzaminu na kartę rowerową.
Osoby realizujące zajęcia: nauczyciel w-f - p. Bogdan Kuźmicz, ratownik medyczny - strażak z PJRG w Bartoszycach, uczniowie klasy V.
Wszystkie założenia programu zostały zrealizowane i cztery jego etapy zakończyły się pozytywnymi zaliczeniami przez uczniów. Potwierdzeniem są zapisy na arkuszach zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową. 16 na 17 uczniów otrzymało swoje pierwsze prawo jazdy – kartę rowerową. Jedna uczennica nie otrzyma karty rowerowej ze względów zdrowotnych.
Dnia 18.03.2022 roku Pani dyrektor uroczyście wręczyła uczniom ich pierwsze prawo jazdy na rower.
Zajęcia przygotował i przeprowadził – Bogdan Kuźmicz
PROCEDURY - EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022
Egzamin ósmoklasisty w 2022 r. jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r., zwanych dalej „wymaganiami egzaminacyjnymi” oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin pełni dwie zasadnicze funkcje:
Z przystąpienia do egzaminu może być zwolniony:
Na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty w rubryce danego przedmiotu będzie on miał wpisane słowo - odpowiednio
- "zwolniony" lub "zwolniona" oraz maksymalny wynik, tj. "100%" (wynik procentowy) oraz "100" (wynik na skali centylowej).
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
Egzamin ósmoklasisty obejmuje następujące przedmioty:
Egzamin jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym i dodatkowym.
Terminy dodatkowe:
13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego,
14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki,
15 czerwca 2022 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.
Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.
24 maja 2021 (wtorek), godzina 9.00 język polski
120 minut (lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
25 maja 2021 (środa), godzina 9.00 matematyka
100 minut (lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
26 maja 2021 (czwartek), godzina 9.00 język obcy nowożytny
90 minut (lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być przedłużony)
PODSTAWOWE ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS PRZEPROWADZANIA EGZAMINU
UNIEWAŻNIENIE EGZAMINU Z DANEGO PRZEDMIOTU
Unieważnienie egzaminu z danego przedmiotu może nastąpić:
Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do swojej sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej, w miejscu i
czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, w ciągu 6 miesięcy od dnia wydania przez nią zaświadczenia/informacji o szczegółowych wynikach egzaminu.
Do każdego przedmiotu objętego egzaminem ósmoklasisty został przygotowany informator zawierający opis egzaminu z danego przedmiotu oraz przykładowe zadania egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami.
https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/
https://www.oke.lomza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1339&Itemid=134
Z okazji 130. urodzin J. R. R. Tolkiena Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnicy Wawer zorganizowała niezwykłą akcję. Zabawa polega na własnoręcznym przepisywaniu 11 książek jego autorstwa.
W inicjatywę #przepisujemyTolkiena włączyli się ludzie z całego świata! Irlandia, Anglia, Czechy, Litwa... i oczywiście Polska!
Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach chętnie dołączyli do grona kaligrafów! Gabrysia, Piotrek, Natalia i Kasia przepisywali fragmenty "Władcy Pierścieni" oraz "Hobbita".
Jaki jest cel akcji?
Propagowanie twórczości Tolkiena naturalnie, jak również fantastycznego świata, który wyszedł spod jego pióra. Elfy, krasnoludy, orkowie, czarodzieje... Łatwo jest wpaść po uszy w życie toczące się w idyllicznym Hobbitonie, wojować razem z Aragornem, towarzyszyć Samowi i Frodowi... A przy okazji poczytać o przyjaźni, odwadze, zdradach, miłości, trudach wędrówki, skarbach i niebezpieczeństwach...
Ważnym aspektem jest również sama czynność pisania. Trzeba usiąść, skupić się na czytanym i przepisywanym tekście, wyciszyć. Niektórzy porównują pisanie do medytacji - należy oczyścić umysł ze zbędnych myśli, odciąć od bodźców zakłócających koncentrację i... dać się ponieść, pisać, pisać, pisać.
Wszystkiego najlepszego, Panie Tolkien! Dziękujemy za magiczne światy! Czytać o przygodach Bilba i innych Pańskich bohaterów będziemy na pewno, a za rok znów aktywnie włączymy się w akcję #przepisujemy Tolkiena !!!
Ewelina Cichocka
„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek. Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec, piosenka z radia popłynie…"
Miło bardzo było dziewczętom z V - chłopcy pamiętali o wyjątkowym dniu. Były życzenia i upominki!
Dziękujemy bardzo naszym chłopakom oraz Rodzicom za pamięć i świetną organizację!!!
Dzień Kobiet był doskonałą okazją, by przypomnieć wszystkim coś bardzo ważnego.
DZIEWCZYNY MOGĄ WSZYSTKO!
Dziewczyny to nie laleczki!
Mogą układać klocki, bawić się w dom, puszczać latawce, grać w piłkę nożną, piec babeczki i sklejać modele dinozaurów.
Mogą być dobre z polskiego, ale mogą też być najlepsze z fizyki.
Mogą być, kim chcą - profesorkami, prezeskami, mogą startować w wyścigach, latać w kosmos lub być operatorkami dźwigów!
Kobiety mogą wykonywać zawód, o jakim marzą.
Mogą wyglądać, jak chcą! Brokatowe spódniczki? Oczywiście! Sportowe spodnie? Jak najbardziej! Włosy długie, krótkie, warkoczyki, fale, loki, koki i kucyki - tak! Obcasy, adidasy, sandałki, martensy - co kto woli.
Czerwień, róż, granat, czerń, zieleń - nie ma kolorów "dziewczyńskich" i "niedziewczyńskich" - są kolory, które dziewczynka lubi bądź nie - i ma do tego prawo.
Kobiety mają prawo zarabiać tyle samo, co mężczyźni na równorzędnych stanowiskach.
Kobiety mają prawo do swoich decyzji, wyborów, mają również prawo zmienić zdanie.
Kobiety nie biorą odpowiedzialności za to, co ktoś sobie pomyślał, ale nie zapytał. Albo nie zrozumiał, nie słuchał uważnie.
Kobiety mają prawo czuć się bezpiecznie - w dzień, w nocy, w parku, na boisku, w kinie - wszędzie.
Wisława Szymborska "Portret kobiecy"
Musi byc do wyboru.
Zmieniać się, żeby tylko nic się nie zmieniło.
To łatwe, niemożliwe, trudne, warte próby.
Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare,czarne, wesołe, bez powodu pełne łez.
Śpi z nim jak pierwsza z brzegu, jedyna na świecie.
Urodzi mu czworo dzieci, żadnych dzieci, jedno.
Naiwna, ale najlepiej doradzi.
Słaba, ale udźwignie.
Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała.
Czyta Jaspersa i pisma kobiece.
Nie wie, po co ta śrubka i zbuduje most.
Młoda, jak zwykle młoda, ciągle jeszcze młoda.
Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi.
Albo go kocha, albo się uparła.
Na dobre, na niedobre i na litość boską.
Ewelina Cichocka
Szanowni Państwo przypominamy, że obowiązuje zakaz wchodzenia na wieżę linową znajdującą się na placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach. Prosimy również o niezrywanie zawieszanych informacji i niewrzucanie ich do kosza. Zakaz wchodzenia i zabawy na wieży linowej został wprowadzony w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci.
p.o.Dyrektroa Szkoły
mgr Teresa Bryła
W poniedziałek 7 marca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach odwiedzili Bartoszycki Dom Kultury.
Klasy młodsze obejrzały spektakl teatralny pt. "Pinokio", zaś starsze - "Małego Księcia".
Dzieciaki z ciekawością i zaangażowaniem oglądały przedstawienia.
Wszystkim bardzo się podobało.
Ewelina Cichocka
Gród – prehistoryczna lub średniowieczna osada obronna, otoczona wałem. Grody lokalizowane były na ogół w miejscach trudnodostępnych: w międzyrzeczach, na cyplach otoczonych mokradłami czy naturalnych wzniesieniach. Oprócz samej lokalizacji dodatkowymi założeniami obronnymi były fosy, wały ziemne, wały o konstrukcji drewniano-ziemnej lub kamiennej. W IX/X w. zaczęto budować siedziby rycerskie lub feudalne, tzw. gródki lub grody stożkowate. Budowano je na ogół w dolinach na niewielkich wzniesieniach, otaczano rowem lub fosą. Z wybieranej ziemi usypywano kolisty kopiec. Po wyrównaniu i otoczeniu wałem ziemnym, na którym wznoszono palisady, stawiano wewnątrz budynki na planie prostokąta. Na terenie wokół grodu pojawiały się podgrodzia. Grody spełniały funkcję miejsca sprawowania władzy księcia (króla) na posiadanym terytorium, a także często były to obronne budowle graniczne. Kolejnym etapem w życiu grodu mogło być miasto.
Rok 940 to I etap powstania grodu gnieźnieńskiego, w którym powstały pierwsze budowle i pałac dla księcia na wzgórzu Lecha.
II etap – Rozpoczął się po przyjęciu chrześcijaństwa przez Mieszka I. Wówczas rozrastał się gród. Książę wybudował w nim bazylikę, w której później koronowani byli królowie polscy oraz dobudował drugi człon grodu. III etap – Powiększenie grodu o kolejne wały oraz powstanie podgrodzia, w którym zamieszkiwała ludność, która wykonywała pracę na rzecz grodu księcia i jego dworu, czyli rzemieślnicy, kupcy, wojowie. Podgrodzia były bardzo gęsto zabudowane.
IV etap – Ufortyfikowanie podgrodzia wałami.
Uczniowie klasy III poznawali dzieje pradawnej Polski. Czytali o początkach naszego państwa. Dowiedzieli się, jak wyglądało życie w słowiańskiej chacie, w czasach pierwszych władców Polski. Na zajęciach plastyczno – technicznych wykonali makiety grodów: Gniezno i Biskupin.
Hanna Kuźmicz
Co uczniowie klasy V chcą przekazać Ukraińcom?
"U nas będziecie bezpieczni!"
"Chcę Was wspierać! Walczcie!"
"Nie poddawajcie się, pamiętajcie o ojczyźnie, dacie radę, wierzę w Was! Brońcie ojczyzny, pomożemy Wam!"
"Pamiętajcie! Jesteśmy z Wami! Wspieramy Was i nigdy nie przestaniemy! WYGRACIE! Trzymajcie się!"
"Wygracie tę wojnę! Nie poddawajcie się, wygracie!"
"Chciałbym im powiedzieć, aby zostali w schronie, a jeśli jakiś żołnierz rosyjski zaatakuje, niech szybko uciekają i się schowają."
"Przyjdźcie do nas, damy Wam bezpieczeństwo i nie tylko!"
"Jesteśmy z Wami! Będzie dobrze, nie martwcie się! Trzymajcie się! Polska jest z Wami!"
"Będzie dobrze, nie poddawajcie się!"
"Chciałam powiedzieć, żeby walczyli do końcai żeby wygrali tę wojnę!!!"
"Dużo szczęścia, współczucia. Trzymam za Was kciuki!"
To słowa dzieci, które stanęły w obliczu wojny toczącej się tuż za naszą granicą.
Dzieci, które umieją i chcą pomagać.
Dzieci, które są empatyczne.
Dzieci, które dostrzegają niesprawiedliwość i krzywdę.
Dzieci, które uważnie obserwują. Myślą. Mają swoje zdanie.
Dzieci, które nie rozumieją wojny - bo wojny nie da się pojąć.
Dzieci, które już wkrótce dorosną.
Teraz są w V klasie, a za kilka lat będą rządzić naszym krajem.
Mam wielką nadzieję, że ze wspaniałych dzieci wyrosną wspaniali dorośli. Tacy, którzy będą szanować drugiego człowieka, wolność, świat, życie. Tacy, którzy nie zapomną, którzy wyciągną wnioski, którzy nie pozwolą na kolejną powtórkę historii...
Po prostu dobrzy ludzie.
Ewelina Cichocka
Każdego dnia dzieci przychodzą, przyjeżdżają do szkoły.
Każdego dnia dzwonek zaczyna i kończy lekcje.
Uczniowie i uczennice liczą, mierzą, czytają, rysują, śpiewają, bawią się w chowanego - w jasnych, ciepłych klasach, wygodnych ławkach, w nowej sali gimnastycznej, w szkolnym parku.
Mamy komputery i bibliotekę.
Każdego dnia w stołówce czeka ciepły obiad.
Kanapki od mamy, batonik na deser.
Czasem jest super, czasem ktoś z kimś się pokłóci, a jeszcze inny ktoś zapomni pracy domowej albo cyrkla.
Znamy się wszyscy, rozmawiamy, możemy na siebie liczyć.
Zwykły poniedziałek, środa, czwartek...
Jest bezpiecznie.
...
Ale wszyscy wiemy, że bardzo blisko nas dzieje się zło.
W Ukrainie dzieci nie chodzą do szkoły, nie chodzą nigdzie.
Nie ma dzwonków. Są alarmy bombowe.
Dzieci płaczą, bo tata poszedł walczyć.
Bo się boją.
Bo nie rozumieją.
Bo nie mają już domu.
W Ukrainie toczy się wojna.
Ludzie umierają.
Ludzie muszą zostawić całe dotychczasowe życie i uciekać - często w nieznane.
Tracą wszystko.
WALCZĄ O WSZYSTKO.
Dzieci - z takiej szkoły jak nasza.
Dzieci - jak nasze.
Dorośli - tacy jak my.
Ludzie - jak my.
Tak blisko nas.
Nasze życie toczy się zwykłym trybem, dzwonek zaczyna i kończy lekcje, a na długiej przerwie jest obiad - ale nie ma chwili, byśmy nie myśleli.
Rozmawiamy.
Wspieramy się.
Nie rozumiemy, bo jak zrozumieć wojnę?
Przecież wojny miało już nie być, przecież nigdy więcej wojny. Tak niedawno czytaliśmy "Kamienie na szaniec" i brakło słów, by mówić o okrucieństwie...
POMAGAMY.
Robimy, co w naszej mocy.
Myślimy!!!
Ukraino, my z Tobą!
Ukraińcy, my z Wami!!!
Ewelina Cichocka
W klasach i na korytarzach - dzieciaki tworzą!
Uśmiechnięci, pomysłowi :)
Rysują, piszą, liczą, wycinają, malują, śpiewają, tańczą, biegają, grają w piłkę.
Zadają pytania - i to jakie!
Czytają.
Opowiadają o swoich pasjach, marzeniach, przygodach i o tym, jak minął dzień.
Myślą, działają!
Obserują i słuchają.
Starają się.
Pomagają.
Na lekcjach i podczas przerw - rozwijają się.
Każdy inaczej, każdy po swojemu.
Codziennie coś się dzieje.
Zajrzyj, miły Gościu, do naszej szkolnej galerii - zapraszamy serdecznie :)
Ewelina Cichocka
Uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę szkolną. Pani dyrektor zapoznała dzieci z regulaminem wypożyczania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki.
Uczniowie obiecali kochać i szanować książki. Na dowód tego złożyły podpis na karcie czytelnika. Młodzi kandydaci mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej.
Życzymy im wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.
Urszula Rynkiewicz
W środę 2 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach Samorząd Uczniowski przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc Ukrainie.
Każda złotówka jest na wagę złota!!!
Zbiórka w Gminie Bartoszyce!!!
Artykuły pierwszej potrzeby:
-materace, karimaty, łóżka składane, koce termiczne i zwykłe, śpiwory, poduszki, pościel, ręczniki, ubrania
-wiadra, beczki 20/30/40/60 l
-żele do kąpieli, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy i podpaski, ręczniki papierowe
-płyny do dezynfekcji, maski wielo- i jednorazowe
-bielizna damska, męska, dziecięca
-naczynia, sztućce
-baterie, lampy
-batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, konserwy, zupki chińskie, dania w kubku, makarony, ryż, kasze, woda butelkowana w zgrzewkach
-zabawki dla dzieci
Zbiórka prowadzona jest w:
-Domu Kultury w Wojciechach, Rodnowie, Bezledach i Łabędniku, Bibliotece w Galinach, Centrum Kultury Gminy Bartoszyce w Bezledach
- godziny: 8.00 - 17.00
-kontakt: 89 761 57 65
-koordynator: p. Patryk Wąsowicz
W 1999 r. UNESCO ustanowiło 21 lutego świętem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Data wybrana nieprzypadkowo, upamiętnia bowiem tragiczne wydarzenia mające miejsce w 1952 r. w Dhace - pięciu studentów zostało zamordowanych. Domagali się oni uznania ich języka ojczystego - bengalskiego - za jeden z dwóch języków urzędowych Pakistanu.
UNESCO opracowało "Atlas języków zagrożonych", zawierający dane na temat 3 tysięcy języków. Obszar Polski związany jest z ośmioma - białoruskim, jidysz, romskim, wiliamowickim, słowińskim, kaszubskim, poleskim oraz rusińskim.
Celebrując Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego podkreślamy wagę różnorodności językowej, a także zwracamy uwagę na języki powoli ginące i zagrożone. Chroniąc język ojczysty - dbamy i doceniamy tożsamość kulturową.
Oj... czysty - ojczysty.
Język nigdy nie był i nie będzie "czysty", stały - język jest żywy, zmienia się każdego dnia. Język jest naszym podstawowym narzędziem komunikacji - ewoluuje pod wpływem kontaktu z innym ludźmi, zapożyczeń, uproszczeń, codziennie nowej rzeczywistości. Dbamy o nasz piękny język, chcemy go dobrze znać, korzystać możliwości, które nam oferuje. A dbanie o język to przede wszystkim używanie go i rozwijanie - kontakt z drugim człowiekiem. Budujmy relacje, szukajmy tego, co nas łączy. Uszanujmy różnice. ROZMAWIAJMY.
Przez cały tydzień w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach uczniowie wykonywali różne ćwiczenia. Wzbogacenie słownictwa, uważne czytanie, trening ortograficzny, gimnastyka języka, spostrzegawczość, kreatywność, ciekawostki - tak się bawiliśmy :)
A wiadomo, że nauka przez zabawę to strzał w dziesiątkę!
Jeśli dzieci nauczą się rozmawiać, dążyć do porozumienia - jako dorośli będą dyskutować, szukać argumentów, przyznawać rację.
Celem najważniejszym jest to, by język był mostem, nigdy murem.
#mdjo
Ewelina Cichocka
Pachniało w całej szkole...
Pączki z lukrem i cukrem pudrem, nadziewane marmoladą, budyniem, nutellą...
Faworki!
Donuty!
Muffiny!
Ciasta przeróżne!!!...
Było słodko :)
Ach i och, mniam, mniam, a także palce lizać :)
Dziękujemy Rodzicom, którzy zorganizowali dzieciakom przepyszne poczęstunki!!!
Było smacznie, domowo, kolorowo!
Tłusty czwartek to okazja, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Można zjeść pączka i... opisać pączka! Czwarta klasa uczyniła to z wielkim zapałem :)
Ewelina Cichocka
Proszę o zapoznanie sie z warunkami realizacji profilakrtycznej opieki zdrowotnej, która będzie sprawowana w naszej szkole przez pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania.
p.o. Dyrektora Szkoły Teresa Bryła
17 lutego to Światowy Dzień Kota. Z tej okazji przedszkolaki z grupy 0B wykonały swoje szczęśliwe kotki.
Maria Śliwkowicz
"Miłość jest pierwszą rzeczą wśród nieśmiertelnych rzeczy."
Alighieri Dante
Walentynki to święto zakochanych, ale czy tylko ich? Oczywiście, że nie! Każdy powód jest dobry, by okazać drugiemu człowiekowi sympatię, powiedzieć dobre słowo, zauważyć jego zalety.
Uczniowie naszej szkoły z zapałem szykowali wyjątkowe kartki, których dostarczeniem zajęła się walentynkowa poczta :)
Było też kodowanie, drzewka sympatii i całe mnóstwo innych zabaw!
Pozytywnie i z uśmiechem - najlepiej!
Ewelina Cichocka