Dzisiaj w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne.
Uczniowie klasy V i VI, pod czujnym okiem pani Urszuli Kulińskiej z Domu Kultury w Rodnowie, tworzyli pisanki wielkanocne.
Wszyscy z zaangażowaniem przystąpili do dzieła. Najpierw płynnym woskiem precyzyjnie nanosili wzory, następnie barwili jaja - i już!
Efekty pracy baaardzo przypadły do gustu chłopcom i dziewczętom!
Piękne, własnoręcznie wykonane pisanki z pewnością będą wyjątkową ozdobą świątecznych stołów.
Dziękujemy bardzo za "warsztatowe odwiedziny" w naszej szkole! Zapraszamy ponownie!
Ewelina Cichocka
"Z Ekologią bądź na Ty"... Pod takim hasłem KGW "Kwadrat" z Wojciech we współpracy ze Szkołą Podstawową w Wojciechach oraz Centrum Kultury Gminy Bartoszyce kształtuje proekologiczne postawy i dbałość o stan jakości powietrza od najmłodszych już lat.
W Szkole w Wojciechach odbyły się pogadanki, zabawy i doświadczenia na ten temat.
Przypominanie i mówienie na temat ochrony środowiska i powietrza nigdy dosyć. Wszyscy zostali "Przyjaciółmi Powietrza".
Hasła, które przyświecały dzieciom to:
"Już w przedszkolu dobrze wiemy i śmieci dobrze segregujemy!"
"W piecu śmieci nie palimy, bo czyste powietrze lubimy!"
"Klasa trzecia dobrze wie i dla smogu mówi NIE!
O kolejnych dzialaniach informować będziemy na bieżąco.
Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Powiatu Bartoszyckiego.
Beata Socha
Zajączki wykonane przez uczniów klasy III.
Hanna Kuźmicz
4 kwietnia w klasie 8 odbyła się lekcja otwarta, na którą został zaproszony policjant asp.sztab. Dariusz Kozera, który na co dzień pracuje w Wydziale Kryminalnym w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach.
Tematem lekcji była specyfika pracy w Policji i udział w misjach pokojowych. Uczniowie podczas lekcji dowiedzieli się o kryteriach jakie obowiązują przy przyjęciu kandydata do służby w Policji. Policjant opowiedział o przebiegu misji, którą odbył dwukrotnie w Kosowie, ukazując przy tym zdjęcia i filmy ze szkoleń przed misją, jak też na miejscu w Kosowie.
Na koniec lekcji pokazał uczniom jak wygląda jego praca tu w Polsce, omawiając ją oraz demonstrując walizki kryminalistyczne, które wykorzystuje na co dzień. Uczniowie chętnie brali udział w pobieraniu odcisków palców jak również w zbieraniu śladów na miejscu przestępstwa. Lekcja otwarta okazała się bardzo interesująca dla uczniów jak również dla zaproszonych gości: p.o.Dyrektora Szkoły p. Teresy Bryła i nauczycieli.
Sylwia Kozera
Uczniowie klasy II rozpoczęli swoja przygodę w aplikacji „Oczami dziecka”, która została zakupiona przez p.o. Dyrektora Szkoły p. Teresę Bryła dla uczniów klas 1-3. Nowoczesna aplikacja pozwala w pełni wykorzystywać tablicę multimedialną. Uczniowie dzięki tej aplikacji będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi w procesie uczenia się, doskonalić umiejętności kluczowe wynikające z programu nauczania oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę i współzawodnictwo. Pierwsze zajęcia uczniowie mają już za sobą i nie mogą doczekać się następnych.
Sylwia Kozera
01 kwietnia 22r. uczniowie klasy I zostali aktorami i przedstawili teatrzyk Małgorzaty Strzałkowskiej
pt. „Śniadanie Grzesia”.
Tematem scenki było kulturalne zachowanie się przy stole oraz jedzenie zdrowych produktów.
Najpierw klasa I zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie przedszkolakom z klasy 0B w obecności p.o. Dyrektora szkoły p. Teresy Bryła, a w następnych dniach gościły klasy 0A, II, III oraz rodzice.
Urszula Rynkiewicz
5 marca 2022 r. nasza uczennica, Nikola Frątczak, wzięła udział w kolejnym etapie konkursu z języka angielskiego organizowanym przez Regent College w Elblągu.
Katarzyna Jakubowska
Dnia 05.04.2022 roku w Centrum Kultury Gminy Bartoszyce w Bezledach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w kat. szkół podstawowych klas V-VIII.
Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Paweł Borowy z klasy VI i Jakub Krześcijański z klasy VIII .
Obaj spisali się znakomicie, ponieważ Paweł zajął I miejsce, a Kuba III.
Dzięki temu będą reprezentowali Gminę Bartoszyce na turnieju powiatowym, który odbędzie się dnia 26.04.2022 roku w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.
Należy podkreślić, że jest to bardzo trudny turniej. Wymagał przyswojenia dużego zakresu wiedzy z ochrony przeciwpożarowej, a nasi uczniowie poradzili sobie z tym fenomenalnie.
Uczniów do turnieju przygotowywał Bogdan Kuźmicz.
Bogdan Kuźmicz
Grupa O/B była na wycieczce :)
Maria Śliwkowicz
Moduł Tygodniowy plan zajęć został zmodyfikowany
W czym można nosić książki i przybory szkolne? Pytanie trudne, a możliwości nieskończenie wiele: beczka wyglądająca jak butla gazowa, karton, wiklinowy koszyk, walizka, wiadro, kosz, chlebak, skrzynka na narzędzia, wózek dla lalek, a może klatka dla królika, odkurzacz, mikrofalowka, szuflada? Sami zobaczcie... Zapraszamy na "Dzień bez plecaka" w naszej szkole:)
Teresa Bryła
Z uwagi na zmianę zasad epidemicznych związanych z wirusem COVID-19 zostały opracowane nowe wytyczne, mające na celu zachowanie bezpieczeństwa zdrowotnego. Dokument zawiera zalecenia dotyczące higieny, czyszczenia i dezynfekcji powierzchni oraz pomieszczeń, organizacji zajęć, gastronomii, a także zasad postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia u pracowników placówki.
https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/nowe-wytyczne-zachowanie-bezpieczenstwa-zdrowotnego
Teresa Bryła
Marzec w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy był bardzo ciekawy :) Kolorowy, wesoły... wszyscy czekali na początek najpiękniejszej z pór roku...
Zapraszam do marcowej galerii zdjęć!
Ewelina Cichocka
Wszyscy tak bardzo, bardzo czekali na wiosnę!
V klasa skorzystała z pięknej, słonecznej pogody - mieliśmy ognisko!
Tyle radości!!!
Były kiełbaski, były pianki, winogrona, soki, świeże bułeczki - mniammm! Apetyty dopisywały na powietrzu, że hej!
Było 5 sekund, piłka nożna i siatkówka :)
Było leżenie na kocyku :)
Było dużo rozmów, zabaw i śmiechu :)
A najważniejsze - wspólnie spędzony czas!
Wiosenne słonko naładowało nasze wewnętrzne baterie :)
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli wszystko zorganizować!!!
Ewelina Cichocka
1 kwietnia 2022 r. klasy IV i V pojechały na długo oczekiwaną wycieczkę.
To nie żaden Prima aprilis - jedziemy! Zbiórka rano i kierunek - Olsztyn!
Dopisywały humory, śmiechów i chichów było co niemiara! Wszystkie buzie uśmiechnięte od ucha do ucha!
Po przyjeździe uczniowie posilili się w restauracji McDonald's. Z Wojciech do Olsztyna daleka droga - dzieciaki strrrasznieee zgłodniały :)
Następnie kino. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy Nate'a i Sully'ego - czy uda im się wybrnąć z kolejnych opałów, czy odnajdą skarb Magellana, czy zostaną prawdziwymi przyjaciółmi? "Uncharted", nakręcony na bazie gier komputerowych o tym samym tytule, wciąnął uczniów i opiekunów!:) Umówiliśmy się na wspólne oglądanie II części! :)
Zadowoleni, najedzeni, pełni pozytywnych wrażeń - wracaliśmy do domów w wesołej atmosferze.
To był udany wyjazd. Dzieciaki świetnie się dogadywały, super zachowywały.
Mamy nadzieję, że jeszcze niejedna wspólna wycieczka przed nami!
Ewelina Cichocka
31 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski.
Każdy z uczestników przygotował wybrany przez siebie wiersz.
Jury miało twardy orzech do zgryzienia - niełatwo było wyłonić zwycięzców! Po długich naradach zapadł wyczekiwany przez dzieci werdykt.
Kategoria klas I - III:
I miejsce - Milena Kijko
II miejsce - Cieklińska Katarzyna
III miejsce - Jabłonowska Lena
Kategoria klas IV - VIII:
I miejsce - Aleksandra Socha
II miejsce - Julia Piecewicz
III miejsce - Lena Olencka
Laureatki otrzymały nagrody książkowa, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom.
Wszystkim uczestnikom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego serdecznie gratulujemy!!!
Ewelina Cichocka
AHOJ PRZYGODO! Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pirata. Było śpiewanie pirackich piosenek, zabawy ,test na pirata i oczywiście szukanie skarbu, który ukrył Czarnobrody. Na koniec przygotowaliśmy pirackie, kolorowe i smaczne owocowe szaszłyki. Był to bardzo udany dzień.
Agnieszka Pawelczyk
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta wyznaczona została nieprzypadkowo, bowiem nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.
Na znak solidarności tego dnia można założyć różnokolorowe skarpetki - by podkreślić, że wszyscy jesteśmy różni, a dzięki temu wyjątkowi!
21 marca na języku polskim w klasie VI połączyliśmy przyjemne z pożytecznym - uczniowie kolorowali skarpetki i przy okazji utrwalili wiadomości o częściach mowy.
Ewelina Cichocka
Uczniowie klasy 2 założyli własną uprawę warzyw i kwiatów.
Dowiedzieli się podczas tak wspaniałej lekcji przyrody, co się sieje, a co sadzi w ogródku na wiosnę.
Założyli dzienniczki obserwacji rozwoju roślin, w których codziennie odnotowują zaobserwowane zmiany. Codziennie je pielęgnują, podlewają i oczekują na efekty swojej pracy.
S. Kozera