Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

    Środa 30.04.2025

    Mapa

    Napisz do nas

    Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
    Imię*:
    Nazwisko*:
    Twój e-mail*:
    Pytania, uwagi*:
    Proszę przepisać tekst z obrazka*:
    wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
    * oznacza pole wymagane
    • Kolorowe kredki klasy IV

      18.06.2021

      Dzisiaj na godzinie wychowawczej robiliśmy coś ważnego. Takiego bardzo ważnego. Bardzo, bardzo - powiedzmy to głośno! Jest to istotne w rozwoju każdego dziecka. Podczas tej aktywności udoskonalamy nasze umiejętności motoryczne, społeczno - emocjonalne oraz językowe. Co to znaczy? Nasze mózgi się rozwijają, stajemy się sprytniejsi, uczymy się działać w zespole. A my, mimo że prawie skończyliśmy IV klasę, nadal jesteśmy dziećmi. A co takiego robiliśmy? Rysowaliśmy kolorowymi kredami 😊

    • Ognisko klasy VI

      18.06.2021

      Klasowe ognisko to wspaniała sprawa. A ognisko klasy VI było wyjątkowe. Piekliśmy kiełbaski, jedliśmy owoce, lody i piliśmy zimne napoje. Graliśmy w piłkę, rzucaliśmy do celu i na odległość. Ale najważniejsze były wspólne rozmowy i bycie razem. Dziękujemy pani Bożence Socha, która wszystko zorganizowała i dzięki której mogliśmy wspólnie spędzić cudowne chwile 😊

    • Z wizytą u Amelki

      17.06.2021

      W dniu dzisiejszym zostaliśmy zaproszeni przez rodziców Amelki. Serdecznie dziękujemy pani Urszuli i panu Bogusławowi Wierzbickim za wspaniałe przyjęcie, poczęstunek i cudownie spędzony czas 😊

      Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Teresą Bryła

    • Nasza szkoła - zielone lekcje

      17.06.2021

      Historia na zielonej trawie? Dlaczego nie 😊

      Geografia w Żabim zakątku? Oczywiście, że tak 😊

      Zdjęcia: Wiktoria Bodnar i Teresa Bryła

      Polski w parku? Fantastyczny😊

      Dzisiaj razem z Babcią Brygidą odbyliśmy fantastyczny spacer po Krakowie. Sporo się nauczyliśmy w cieniu drzew! Rozumiemy, czym jest fikcja literacka, potrafimy uporządkować elementy fantastyczne, prawdopodobne i realistyczne. Wiemy też, dlaczego krakowski hejnał urywa się tak nagle... Lubimy takie lekcje😊

      Uczniowie klasy IV

      Nawet mamtematka może być dobrą zabawą 😊

      Kreatywnie na polskim 😊

      Ostatnie lekcje języka polskiego upływały na dobrej zabawie 😊 "Przy okazji" zaś uczniowie mieli okazję przećwiczyć różne umiejętności. Klasa VII opisywała przepiękny krajobraz przy akompaniamencie rechotu żab. Klasa VI pracowała w zespołach - dzieciaki wcieliły się w poetów i poetki. Dałam im frazy wycięte ze starych czasopism i... wolną rękę. Mieli stworzyć wiersz wolny, czyli nieograniczony żadnymi regułami, więc nie mogło być inaczej. Poradzili sobie wyśmienicie! Powstały wiersze wolne jak ptaki, każdy inny, wszystkie bardzo udane!

      Ewelina Cichocka 

    • AkcjaŻonkile w naszej szkole

      15.06.2021

      19 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach dołączyła do #AkcjaŻonkile, która swoim zasięgiem objęła cały świat. Obchodzona jest od 2013 roku i upamiętnia wybuch powstania w getcie warszawskim. Przede wszystkim zaś jest wyrazem pamięci i hołdem złożonym żydowskim bojownikom i bojowniczkom. Dziś nadeszły podziękowania z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. #polinmuseum, to my dziękujemy! Dołączenie do Akcji Żonkile było dla nas zaszczytem. Za rok znów będziemy razem! Koordynatorki w szkole - Ewelina Cichocka i Teresa Bryła

    • „ Rowerem bezpiecznie i zdrowo”

      14.06.2021

      Program „Rowerem bezpiecznie i zdrowo” skierowany jest do dzieci z klasy V , , które nie mają karty rowerowej (ze względu na zdalne nauczanie uczniowie obecnej klasy V w ubiegłym roku szkolnym nie zdawali egzaminu na kartę rowerową). Mam nadzieję, że przyczyni się on do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze.
      Czas realizacji : rok szkolny 2020/2021
      Osoby realizujące program: dzieci, nauczyciel w-f  - p. Kuźmicz Bogdan, nauczyciel techniki  -p. Jabłonowska Magdalena, policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP w Bartoszycach lub dzielnicowy,   ratownik medyczny lub strażak z OSP Wojciechy.
      Cel ogólny : kształtowanie postaw i nawyków zapewniających bezpieczeństwo na drodze,
      Cele szczegółowe: doskonalenie stosowania zasad i przepisów o ruchu drogowym,
      - popularyzacja roweru, jako środka transportu i rekreacji,
      - rozwijanie wyobraźni i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach na drodze, przygotowanie dzieci i młodzieży do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.

      Realizacja projektu
      Etap pierwszy: „Znam przepisy ruchu drogowego” – uczniowie w czasie nauki zdalnej na zajęciach techniki i wychowania fizycznego pogłębiali i doskonalili swoje wiadomości z przepisów ruchu drogowego ( znaki, krzyżówki, obsługa roweru). Finałem tego etapu był test znajomości tych przepisów, który przeprowadziła p. Magdalena Jabłonowska na lekcji techniki. Pozytywne zaliczenie testu dawało przepustkę do następnego etapu. Miłą niespodzianką było zaliczenie testu przez wszystkich uczniów klasy V (9 + 1).
      Etap drugi:
      „Stosuję przepisy ruchu drogowego w praktyce. Radzę sobie z jazdą rowerem” Pod takim hasłem, 11 czerwca 2021r. uczniowie zdawali egzamin praktyczny z jazdy rowerem, do którego przygotowywali się w szkole na lekcjach w-f i w domu. Zadania miały charakter praktyczny. Na placu asfaltowym przed szkołą uczniowie mieli możliwość doskonalenia techniki jazdy rowerem, pokonując tor sprawnościowy, na który składały się takie przeszkody jak : przejazd przez skrzyżowanie z użyciem ręki do wskazania kierunku jazdy, ósemka, prosty slalom. Jazda była punktowana. Na 7 zdających zdali wszyscy. Jedna uczennica nie przyszła do szkoły i jedna nie uczestniczyła w jeździe ze względów zdrowotnych. Pomocą dla egzaminatora p. Bogdana Kuźmicza był uczeń, który ma już kartę, którą zdobył w klasie czwartej w roku szkolnym 2018/2019 (powtarzał klasę IV)
      Etap trzeci
      „Jestem bezpieczny na drodze” – to temat przewodni kolejnego spotkania w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach w ramach realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą „Rowerem bezpiecznie i zdrowo”. W zajęciach, które odbyły się 11 czerwca  br., wzięło udział 9 uczniów. Tematem spotkania były zagadnienia związane z wypadkami komunikacyjnymi oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Na wstępie dzieci zapoznały się z przyczynami wypadków oraz ich zapobieganiem. Zasady funkcjonowania Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz współdziałanie Państwowej Straży Pożarnej podczas akcji z innymi oddziałami ratunkowymi omówił profesjonalny ratownik medyczny i jednocześnie strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach Przemysław Mierzejewski.
      Następna część zajęć dotyczyła pomocy przedmedycznej w wypadkach komunikacyjnych, która była realizowana w formie praktycznej z udziałem każdego ucznia. Młodzi rowerzyści ćwiczyli nawet na symulatorze defibrylatora oraz 2 fantomach . Były to ćwiczenia, które uczniowie wykonywali z dużym zaangażowaniem, ale dobrze by było gdyby nie musieli ich stosować na drodze. Na zakończenie p. strażak stwierdził, że wszyscy spisali się znakomicie i zaliczyli tę formę egzaminu na kartę rowerową.
      Etap czwarty:
      „Znam budowę roweru i potrafię go obsługiwać”. To ostatnie hasło, które przyświecało uczestnikom projektu edukacyjnego pod nazwą „Rowerem bezpiecznie i zdrowo”. Zadanie to było realizowane dnia 14.06.2021r. Uczestnicy obejrzeli pokaz multimedialny dotyczący historii i typów rowerów, następnie napisali prosty test dotyczący elementów budowy roweru. W części końcowej omówiono i pokazano proste problemy, które rowerzysta sam może naprawić na drodze. Uczniowie sami omówili także sposób konserwacji roweru na okres zimowy.
      Uwaga. Uczennica, która nie była na egzaminie 11.06.2021r. zdała go  14.06.2021r.
      Efekt projektu „Rowerem bezpiecznie i zdrowo” – 8 uczniów klasy V na zakończenie bieżącego roku szkolnego otrzyma swoje pierwsze prawo jazdy. 

      Koordynator projektu – Kuźmicz Bogdan


       

    • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół

      14.06.2021

      Warszawa, 11 czerwca 2021 roku

      Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

      Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

      Organizacja szczepień
      Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych 
      i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny). 

      Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

      Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

      Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
      Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
      zgodę rodzica,
      kwestionariusz,
      kwalifikację lekarza,
      szczepienie.

      Harmonogram szczepień po wakacjach 
      Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. 

      Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu: 
      I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, 
      II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
      III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

      Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
      Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

      Dlaczego warto się zaszczepić? 
      Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych. 

      Jak działa szczepionka? 
      Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna. 

      Ministerstwo Edukacji i Nauki
      Departament Informacji i Promocji 

       

      Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat

      Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat

      Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

       

    • Warsztaty profilaktyczne

      11.06.2021

      Warsztaty profilaktyczne uczniów klasy VI z pedagogiem szkolnym, panią Jolantą Wójcik - Zachowaj Trzeźwy Umysł "Rodzinne więzi" 😊

    • Nasza szkoła

      08.06.2021

      Na szkolnych korytarzach:)

    • Dzień Dziecka i Dzień Patrona w naszej szkole

      01.06.2021

      „- Jakiż dzień dzisiaj mamy?
      -Dzień dobry...”

      Jan Brzechwa, Wiersze wybrane

      Czy 1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy był dobry? Był podwójnie dobry, mamy bowiem aż dwa powody do świętowania – Dzień Dziecka i Dzień Patrona!

      Jak było? Fantastycznie! Radośnie! Maluchy i dorośli - wszyscy uśmiechnięci od ucha do ucha! Ale po kolei…

      Szkoła od samego rana stroiła się na przyjęcie dzieci. Plan był prosty – ma być wystrzałowo! Każdy chciał pomagać, wszystkie ręce na pokład. Szybko zrobiło się kolorowo, przygrywała muzyka… Zabawę czas zaczynać!

      Na początku uroczyste powitanie i życzenia złożone dzieciom, w końcu to ich święto. A potem… Atrakcja goniła atrakcję!

      Uczniowie zaprezentowali wybranych  bohaterów z wierszy Jana Brzechwy, tak dobrze znanych i lubianych. Przedszkolaki i uczniowie z klas I –III przedstawili program artystyczny – recytacje, tańce, pokaz gimnastyki! Piosenki śpiewaliśmy wszyscy, kto bowiem nie zna „Kaczki dziwaczki”? Coś wspaniałego!

      Nie mogło zabraknąć rywalizacji. Samorząd Szkolny przygotował konkurs ze znajomości postaci stworzonych przez naszego Patrona. Pytania nie należały do najłatwiejszych, lecz uczniowie nie mieli wątpliwości, kto przyszedł do biedronki ani ile dzieci miał tydzień. Twórczość Jana Brzechwy nie ma przed nami tajemnic!

      Ekologiczne przebranie – o, tu jury miało twardy orzech do zgryzienia. A nawet bardzo twardy! Był robot, Kaczka Dziwaczka, Samochwała, ptak, pomidor, żaba, lew, biedroneczka… Papierowe spódniczki, skrzydełka z nakrętek, fantazyjne nakrycia głowy… Każdy strój wyjątkowy, dopracowany w najmniejszym detalu, tyle serca włożonego w przygotowania… Jak tu wybrać, jak zdecydować? Kto potrafi? Jury stanęło na wysokości zadania i podjęło jedyną słuszną decyzję – wygrali wszyscy!

      Naszą szkołę odwiedzili mili goście – Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechy i Straż Graniczna. Dzieciaki mogły porozmawiać  z przedstawicielami służb o ich pracy, wsiąść do samochodów, włączyć sygnały dźwiękowe – z czego ochoczo korzystały.

      Można było również sprawdzić swe umiejętności udzielania  pierwszej pomocy.
      Do dyspozycji uczniów były dwa fantomy do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wszyscy znamy teorię, zaś praktyka, zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas rko – to bardzo ważne. Świetnie, że nadarzyła się do tego okazja!

      Aktywności sportowych było naprawdę dużo. W szkolnym parku stanęły dwa ogromne dmuchańce, do których kolejki nie miały końca. Skoki, zjazdy, małpie figle, o tak, dzieciaki kochają takie zabawy! Drużyny klasowe rywalizowały w zawodach piłki siatkowej rzucanej, rozegrano mecze piłki nożnej oraz rozgrywki według propozycji uczniów – w kometkę i rzuty do celu. Strażacy zorganizowali bieg przez tor przeszkód – chłopcy i dziewczęta chętnie próbowali swoich sił.

      Kto zmęczony – mógł wypocząć na kocyku. Kto głodny – kierował swe kroki do szkolnego parku, skąd unosiła się smakowita woń… Wiadomo, że na świeżym powietrzu wszystko smakuje lepiej – głodomory małe i duże miały okazję spałaszować grillowane kiełbaski i domowy chlebek. Palce lizać! Były także lody, cukierki, żelki, batoniki… W Dzień Dziecka można sobie pozwolić na takie smakołyki. Przysiąść na ławeczce w cieniu, wypić kawę, herbatę, soczek – chwila wypoczynku i dalej do zabawy…

      To nie koniec wrażeń! Ochotnicy próbowali przejść wzdłuż linii w alkogoglach, nikomu się nie udało – to ważna lekcja dla wszystkich. Można było pograć w frisbee, w bule, potańczyć zumbę z harcerkami. Dużą popularnością cieszył się punkt malowania twarzy. Kilka chwil i Weronika zamieniła się w pandę, Filip w pieska,
      a Kasia w kotka. Arbuzy, motyle, węże, jednorożce, gwiazdki, kwiatki, biedronki… Moc kolorów, moc wrażeń!

      Tyle się działo… Zabawa, upominki, radość, beztroska… Każdy znalazł coś dla siebie. Pozytywne wibracje, szczęśliwe oczy, uśmiechnięte buzie.  Tego dnia każdemu zależało na tym, by zabawa była udana – i tak się stało, śmiech dzieciaków słychać było z daleka. Nasza szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywamy wiedzę, ale również spajające nas więzi… A dni takie, jak 1 czerwca sprawiają, że więzi te umacniają się. Tak, to był naprawdę dobry dzień!

      Ewelina Cichocka

    • Dzień Mamy w przedszkolu

      28.05.2021

      Wiosna, wiosna już na łące, więc dla mamuś odbył się koncert!!!

      Uczciliśmy rodziców Święto tańcem, wierszem i piosenką:)

      ​​​​​​​Renata Rynkowska-Mężyńska

    • Ważna informacja

      27.05.2021

      Dzieci dojeżdżające ze Spytajn, od 28.06.2021 r. wracają do domów drugim odwozem, niezalężnie od planu lekcji. Tylko powrót drugim odwozem będzie skomunikowany z busem od Awangardy do Spytajn.

    • Webinar dla Rodziców

      27.05.2021

      Dzień dobry.

      W dniu 08.06 ( wtorek) odbędzie się webinar dla Rodziców " Jak wspierać powrót dziecka do szkoły po nauce zdalnej" zgodnie z zaleceniami KO. Przesyłam Państwu link do spotkania, proszę o rozesłanie do zainteresowanych Rodziców.

      Pytania proszę kierować na adres: agnieszkajankowska@odn-pcre.pl

      https://meet.google.com/wwz-mhnt-esk?hs=122&authuser=0

      Pozdrawiam

      Agnieszka Jankowska

      Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji

      Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna Bartoszyce

    • Otwarta sobota w Poradni

      27.05.2021
    • Akademia Bezpiecznego Puchatka

      24.05.2021

      Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka" organizowanego przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

      Celem programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, w czasie zabawy oraz w Internecie.

      W ramach programu uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach oraz oglądali film edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa. Dodatkowo dzieci otrzymały książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym utrwaliły zdobytą wiedzę oraz z cennymi, praktycznymi poradami dla Rodziców. Na koniec programu wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi mogą spotkać się na co dzień. Uczniowie otrzymali dyplomy, a Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.

      Sylwia Kozera

    • "Świadomy ja - żyję i działam w cyfrowym świecie".

      20.05.2021

      20 marca odbyło się podsumowanie cyklu warsztatów "Świadomy ja - żyję i działam w cyfrowym świecie". Klasa lV zaprezentowała zdjęcia i krótkie filmiki zrobione podczas szkolnej wycieczki. Aksolotle, rekiny, płaszczki, anakonda... Doświadczenia, wrażenia, eksperymenty, emocje... Wspólnie spędzony czas Pamiątki - cenne, cenniejsze i te całkiem bezcenne Przeżycia, wrażenia - tak powstają wspomnienia. Technologia pozwala na utrwalanie ich w ciekawej formie. Korzystamy z tego! Szukamy nowości, chcemy je poznawać, sprawdzać, świadomie podejmować decyzje.

      Świat cyfrowy i realny - są nasze. Mamy wiedzę i umiejętności, by oba te miejsca były przyjazne i bezpieczne. Ale nie mówimy "dość"! Chcemy jeszcze!

      Klasa lV lubi wyzwania!!!

      Ewelina Cichocka

       

    • 15 maja - Święto Polskiej Niezapominajki

      20.05.2021

      Święto niezapominajki obchodzone jest od 2002 roku, zapoczątkował je redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski. Ma na celu promowanie polskiej przyrody oraz przypominanie o jej ochronie. Niezapominajka to kwiatek o wielu znaczeniach: po pierwsze „nie – zapominajka” ma nam przypominać o bliskich oraz o życzliwości i otwarciu się na drugiego człowieka; po drugie niezapominajka, jako tłumaczona z języka greckiego to ”mysie uszko” ; po trzecie w Polsce często nazywana jest niezabudką.

      Najczęściej spotykamy niezapominajki w kolorze niebieskim z żółtymi środkami, rzadziej spotkamy białe czy różowe. To kwiat, który części z nas kojarzy się z dzieciństwem, wsią i łąką. Na pewno niektórym niezapominajka przypomina wiersz Marii Konopnickiej „Niezapominajki”

      Niezapominajki

      to są kwiatki z bajki!

      Rosną nad potoczkiem,

      patrzą rybim oczkiem.

      Gdy się płynie łódką,

      śmieją się cichutko.

      I szepczą mi skromnie:

      „Nie zapomnij o mnie”     

      Bożena Plona

      Zdjęcia autorstwa Amelii Wierzbickiej i Łukasza Gaber

    • Wycieczka do Gdyni i Gdańska

      19.05.2021

      Po wielu miesiącach nauki on line wróciliśmy do szkoły i nie mogliśmy sobie wprost wymarzyć lepszego powrotu! Zamiast kartkówek, sprawdzianów – otrzymaliśmy możliwość spędzenia razem czasu, swobodnej rozmowy i przeżycia niezapomnianej przygody! 19 maja pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Trójmiasta!

      Spotkaliśmy się wszyscy wcześnie rano – pełni ekscytacji, oczekiwania! Podróż autokarem minęła szybko i wesoło. Nie mogliśmy się doczekać!

      Pierwszym przystankiem było Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Byliśmy bardzo ciekawi, jakie kryje atrakcje! Nie zawiedliśmy się! Ogromna przestrzeń do twórczego eksperymentowania i moc ciekawostek – oczywiście chcieliśmy spróbować wszystkiego! Zmienialiśmy bieg rzeki, strzelaliśmy wodnymi pistoletami, podziwialiśmy tańczące piłeczki! Kalejdoskopy, trzęsienie ziemi czy łóżko fakira – co wybrać? Przetestowaliśmy wszystko! A może jazda gokartem? Oczywiście! Zjeżdżalnie, domek pełen złudzeń i wypiętrzające  się góry! Czy to koniec wrażeń? A skąd! Podczas gdy jedni przeprowadzali operację jamy brzusznej, drudzy biegali w „kółku chomika”, a jeszcze inni sprawdzali, jak będą wyglądać za 50 lat. Grzęzawisko, bieżnie, kulodrom  i  magnetyczne nakrętki – również przypadły nam do gustu. Efektywne mycie zębów – wypróbowane.

      W Miodolandii robiliśmy sobie wspólne zdjęcia, potem sprawdzaliśmy, jak działają kubki smakowe. Głowa na tacy? Tak!  Wspinaczka? Jasne! Wyżyny, niziny, zabawa podświetlanym piaskiem – z ochotą!  Czas w Eksperymencie minął szybko – wyszliśmy absolutnie zafascynowani! Wspaniałe miejsce, w którym nauka = zabawa, w dodatku świetna zabawa!

      Kolejny przystanek – Akwarium Gdyńskie, czyli niezwykłe Zoo w centrum miasta. Można tu zobaczyć prawie 2 tysiące zwierząt wodnych i wodno – lądowych. Podziwialiśmy bajecznie kolorowych mieszkańców rafy koralowej, otwartego oceanu, dżungli amazońskiej i oczywiście Morza Bałtyckiego. Oglądaliśmy najcięższego węża świata, czyli anakondę oraz najinteligentniejszego bezkręgowca Ziemi – ośmiornicę olbrzymią. Rekiny, płaszczki, wielki żółw  i aksolotle… Wyobraźnia Matki Natury nie ma ograniczeń!

      Następnie spacer gdyńskim wybrzeżem – zdjęcia przy pomniku Żagle, żaglowiec Darze Pomorza i galeonie Czarna Perła. Była też chwila na zakup pamiątek.

      Z żalem opuszczaliśmy Gdynię, ale przecież czekał na nas Gdańsk! Byliśmy już bardzo głodni, więc z entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość, że nadeszła pora na obiad. Pokrzepieni posiłkiem, chętnie wybraliśmy się na przechadzkę przez przepiękne Stare Miasto. Nasza przewodniczka nie żałowała ciekawostek  i opowieści o zabytkach – bazylice Mariackiej, Złotej Bramie oraz oczywiście fontannie Neptuna. Miło nam się spacerowało tętniącą życiem starówką, usianą klimatycznymi kawiarenkami i sklepikami z wyrobami bursztynowymi. Poszliśmy też nad Motławę, na której od średniowiecznych czasów usytuowany jest port morski. Nasza wycieczka dobiegała końca… Wracaliśmy do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Tyle nowych wrażeń, tyle doświadczeń! Spędziliśmy wspaniały dzień, bawiliśmy się doskonale, a przy okazji nauczyliśmy wielu, wielu rzeczy…

      Ewelina Cichocka

    strona:

    Wiadomości

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach
      11-200 Bartoszyce, Wojciechy 66
    • 89 761 58 41

    Galeria zdjęć