30 listopada 2021 roku uczniowie klasy I obchodzili andrzejki klasowe. W sali pojawiły się różne magiczne postacie. Tego dnia dzieci poznawały andrzejkowe zwyczaje. Wspólnie przygotowały zabawy i wróżby andrzejkowe. Rozpoczęły wyścigiem butów, a później poznały imię swojej przyszłej sympatii, przebijając papierowe serduszka, oraz kim zostaną w przyszłości. Wiele emocji wzbudziło również lanie wosku przez dziurkę od klucza. Wróżby bardzo ekscytowały dzieci. Wspólna zabawa dostarczyła wielu przeżyć i emocji. Energię do zabawy zapewnił słodki poczęstunek, o który zadbali oczywiście rodzice– dziękujemy.
Urszula Rynkiewicz
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku wypadł na niedzielę, wobec tego w poniedziałek 22 listopada uczniowie naszej szkoły napisali na kolorowych serduszkach życzenia i pozdrowienia skierowane do kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników. Do akcji włączyli się również wszyscy pracownicy, łącznie z kierowcami autokarów szkolnych. Uczennice z klasy VII i VIII połączyły serca i tak powstał długi ŁANCUCH ŻYCZLIWOŚCI. Po raz kolejny uczestniczymy w obchodach tego dnia, żeby przypominać o wartościach, które są ważne przez cały rok. Te wartości to: tolerancja, uczynność, działania na rzecz innych. Ponadto zachęcamy do okazywania na co dzień szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy.
pedagog: Jolanta Wójcik
17 listopada odwiedziła naszą szkołę dzielnicowa mł. asp. Sylwia Michałowska. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Pani policjantka przypomniała uczniom podstawowe przepisy o ruchu drogowym.
Tym razem szczególnie podkreśliła znaczenie posiadania elementów odblaskowych w okresie jesienno- zimowym, gdy rano długo jest ciemno, a po południu szybko zapada zmrok. Pani dzielnicowa wręczyła uczniom elementy odblaskowe, zademonstrowała, jak należy je nosić, żeby być dobrze widocznym na drodze. Dzieci zadeklarowały, że będą je zawsze umieszczać w widocznym, miejscu przed każdym wyjściem z domu.
pedagog Jolanta Wójcik
W ramach działań wychowawczo - profilaktycznych w szkole uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy.
Podczas spotkania dzielnicowa p. Sylwia Michałowska przedstawiła zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poinformowała również o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącemu pytania. Liczymy na to, że zdobyta w ten sposób wiedza przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.
pedagog: Jolanta Wójcik
BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
Podczas zajęć „Jesteśmy bezpieczni NA DRODZE”
Dzieci dowiedziały się:
- z czego składa się droga,
- jakie są zasady bezpiecznego zachowania się na drodze,
- jak przechodzić przez jezdnię,
- jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, deskorolce, hulajnodze
- jakie są rodzaje znaków drogowych i jak lepiej je zapamiętać
Urszula Rynkiewicz
W ramach programu „Mleko w szkole oraz owoce i warzywa” klasa 1 w czasie zajęć poszerzyła wiedzę z zakresu właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców, soków, mleka, a także poszerzył się stan ich wiedzy o zdrowym odżywianiu.
Na podsumowanie zajęć uczniowie z wielkim zapałem wykonali „Warzywne ludziki”.
Urszula Rynkiewicz
"Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci.
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci" - śpiewał Mieczysław Czechowicz.
Chyba każdy w tym momencie zanucił, prawda?
Misie są różne. Duże, małe, kudłate, włochate. Z uszkami klapniętymi i sterczącymi. Są misie - misie, a także pluszowe pieski, kotki, wilki, jednorożce, pandy, rekiny, nawet ośmiornice... Do wyboru, do koloru. Mają jedną wspólną cechę - są najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Do tulenia, do bawienia, rozśmieszają, pocieszają, żadnej powierzonej tajemnicy nie zdradzą. Dają poczucie bezpieczeństwa w trudnych chwilach.
Dzisiaj uczniowie opowiadali o swoich misiach, rysowali je, prezentowali z dumą. Każdy taki miś to moc historii!
Dzieci zawsze będą kochały misie.
A misie zawsze będą z dziećmi ( takimi całkiem dużymi również, a jakże! ).
Bo dzięki misiom nasze życie jest lepsze, bardziej pluszowe, miękkie, po prostu... misiowe :)
Ewelina Cichocka ( z misiem )
24 listopada 2021 r. był dniem doprawdy wyjątkowym!
Uczniowie ( i nauczyciele ) zawitali do szkoły w piżamach!!! Tak, tak, w piżamach - to nie pomyłka :)
Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski, a miała ona na celu okazanie solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych.
Przeprowadzono także zbiórkę pieniędzy - zostaną one przekazane dzieciakom potrzebującym wsparcia podczas procesu leczenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli piżamowej zabawy :)
Ewelina Cichocka
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
Kl.1
Klasa I realizuje program Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego celem jest uczenie dzieci zasad bezpieczeństwa: w szkole, w domu, na drodze, w Internecie i wśród rówieśników.
Pierwszym problemem z którym dzieci zostały zapoznane to:
BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE
Uczniowie dowiedzieli się:
- jakie są zasady bezpiecznego zachowania w szkole,
- jakie są zasady bezpiecznego zachowania na wycieczce,
- jakie są bezpieczne zasady w różnych porach roku,
- jakie są numery telefonów alarmowych i w jakich sytuacjach należy ich używać
Następnym problemem z którym uczniowie klasy 1 zapoznają się to: BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
Urszula Rynkiewicz
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Na stronie kampanii czytamy: "Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania."
W listopadzie klasa V włączyła historię i poznała chłopca, który poszedł walczyć w Powstaniu Warszawskim oraz Jaskółki, łączniczki, która za udział w nim zapłaciła najwyższą cenę.
Uczniowie z uwagą i w skupieniu wysłuchali przejmującego słuchowiska. "Mały - roznosiciel nadziei" - to historia łącząca teraźniejszość z przeszłością. Ukazująca, jak wielki wpływ na nasze dzisiejsze dni mają dni, które minęły, przeszły do historii.
Było dużo rozmów o wojennych wydarzeniach, o rzeczywistości, z którą przyszło zmierzyć się dorosłym i dzieciom.
O emocjach, które buzują do dziś - tych dobrych, ale także takich, które mogą wyrządzić krzywdę.
O życiu naszym i o życiu w czasie wojny.
O tym wreszcie, że wojna to największe zło i obowiązkiem każdego człowieka jest takie postępowianie, by do kolejnej nie dopuścić.
Podsumowaniem akcji było rysowanie laurek, które zostaną wysłane Powstańcom.
Pamiętamy!
I dziękujemy!
Ewelina Cichocka
Dnia 24 listopada (środa) będziemy świętować w naszej szkole Dzień Piżamy.
Jest to dzień solidarności z dziećmi przebywającymi w szpitalach onkologicznych.
W tym dniu przeprowadzimy także zbiórkę pieniążków dla tych dzieci.
Załóż piżamę i wrzuć 5 zł od dzieciaka dla dzieciaka.
Katarzyna Jakubowska
Nasza szkoła włączyła się w akcję. Zbiórkę prowadzi Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.
Zapraszamy - dołącz!!!
Katarzyna Jakubowska
„Bartoszycki Bieg Zwycięstwa” to nazwa sportowej imprezy zorganizowanej dnia 11.11.2021 roku nad miejskim jeziorkiem przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Brali w niej udział zarówno zawodnicy dorośli jak i najmłodsi - bieg miał charakter masowy bez podziału na kategorie wiekowe. Młodzi sportowcy zachęceni przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Bogdana Kuźmicza wzięli udział w sportowych zmaganiach biegowych. Na uwagę zasługuje to, iż do Bartoszyc przyjechali z rodzicami, niektórzy całymi rodzinami, aby biegać dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
Z naszej szkoły wzięło w nim udział 7 uczniów.
1. Wojciech Socha – kl I
2. Lena Olencka - kl. IV
3. Aleksandra Socha – kl. IV
4. Zuzanna Socha – kl. V
5. Kacper Socha – kl. VII
6. Urszula Mackiewicz – kl. VII
7. Emilia Socha – kl. VIII
Bogdan Kuźmicz
Dnia 11 listopada 2021 roku w kościele w Bezledach odbyły się gminne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Naszą szkołę godnie reprezentowało 6 uczniów wraz z pięknym sztandarem, którzy zgodnie z ceremoniałem uczestniczyli we mszy dziękczynnej za ojczyznę.
Skład pocztu sztandarowego:
Opiekunem pocztu sztandarowego był p. Bogdan Kuźmicz.
Celem zajęć było stworzenie w grupie atmosfery sprzyjającej nawiązywaniu relacji między uczniami, budowaniu bezpieczeństwa, a także zachęcanie dzieci do interakcji i zaciekawienie się sobą wzajemnie. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się swoim potrzebom wobec zespołu klasowego oraz wychowawcy.
Podczas zajęć uczniowie poznali zabawy integrujące grupę: „Imię i gest”, „Polecenia”, „Moje miejsce po prawej stronie”, „ Wszyscy którzy tak jak ja……..”
Stworzyli klasowy kontrakt: „ Szacunek – 3 x S”
• Szacunek do siebie samego
• Szacunek do innych
• Szacunek do miejsca
Wszyscy zobowiązali się do przestrzegania zasad 3xS i podpisali kontrakt własnym imieniem na obrysowanej dłoni.
W celu budowania poczucia wspólnoty i jedności z klasą oraz wyjątkowości wykonali wizytówki, które przymocowali pod napisem NASZA WSPANIAŁA KLASA.
Na zakończenie i podsumowanie zajęć uczniowie podczas burzliwej dyskusji wybrali klasowe hasło : NAJLEPSZE DZIECIAKI POD SŁOŃCEM.
Urszula Rynkiewicz
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2021.
W ostatni dzień roboczy przed 11 listopada o godzinie 11.11 w szkolnych salach rozległa się znana wszystkim Polakom melodia hymnu - każda klasa uroczyście odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".
103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i uczennice świętowali aktywnie - rozmawiali, oglądali prezentacje, pisali, wykonywali przerózne prace plastyczne.
Pięknie jest w naszej szkole - biało i czerwono!!!
Ewelina Cichocka
Uczniowie klasy III wykonali prace na konkurs "Kokarda Narodowa 2021".
Kokurs zorganizowany przez Wójta Gminy Bartoszyce oraz Centrum Kultury Gminy Bartoszyce w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2021 r.
Chłopcy i dziewczęta włożyli wiele wysiłku i zaangażowania, by kotyliony wyszły naprawdę wyjątkowo! Każdy inny - każdy piekny!
Ewelina Cichocka
Dzisiaj do naszej szkoły zawitało studio produkcyjne Creative Planet! Specjalizuje się ono w tworzeniu immersyjnych pokazów fulldome oraz animacji VR.
A co to znaczy? ;)
Immersyjność jest to proces „zanurzania” albo „pochłaniania” osoby przez rzeczywistość elektroniczną. Następuje tak zwane „zanurzenie zmysłów”.
Przedszkolaki i uczniowie mieli okazję wziąć udział w niesamowitych seansach.
Leżysz i oglądasz gwiazdy - najlepiej!
Zapraszam na fotorelację!
Ewelina Cichocka
... ile waży święty Mikołaj? ;)
Nasza szkoła do fantastycznej inicjatywy - wypełniamy bilonem świąteczną skarbonkę.
Celem zbiórki jest "wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie."
Organizatorką akcji w szkole jest p. Katarzyna Jakubowska oraz Samorząd Uczniowski.
Dzisiaj skarbonkę oblegały przedszkolaki! Jest już ciężka, że ho ho :)
Zapraszamy - wrzuć monetę - pomóż pomagać!
Ewelina Cichocka